Centrum Regeneracji Stawów OrtoGo Warszawa

OrtoGo Centrum
Regeneracji Stawów

Dzięki najnowocześniejszej technologii i wieloletniemu doświadczeniu naszych ortopedów możesz nie tylko odzyskać sprawność, ale również uniknąć skomplikowanej operacji, hospitalizacji oraz długotrwałej rehabilitacji. Umów wizytę i odzyskaj sprawność z Centrum Regeneracji Stawów OrtoGo.

Komu pomagamy?

 • pracownikom biurowym, którzy cierpią na skutek długotrwałej pracy w pozycji siedzącej
 • osobom starszym borykającym się z chorobami zwyrodnieniowymi
 • sportowcom amatorskim i zawodowym, którzy chcą wrócić do uprawiania ulubionej dyscypliny
 • osobom z chorobami genetycznymi i chorobami przewlekłymi
Komu pomagamy w Centrum Regeneracji Stawów?

Dlaczego warto odzyskać
sprawność
z nami?

 • indywidualne dobrane leczenie do Twoich potrzeb
 • będziesz pod opieką jednego z dwudziestu lekarzy specjalistów, którzy na co dzień pracują w renomowanych oddziałach szpitalnych
 • zabiegi są wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie oraz pod kontrolą USG – dzięki temu są nieinwazyjne i bezpieczne
 • brak hospitalizacji – wrócisz do domu tego samego dnia, w którym wykonano zabieg
 • nie musisz czekać w nieskończoność na wizytę u specjalisty – u nas szybko umówisz konsultację i wrócisz do zdrowia
Dlaczego wartość odzyskać sprawność w OrtoGo Centrum Medyczne?

Sprawdź termin najbliższej wizyty

Na czym polegają zabiegi?

Wszczepienie sztucznego biodra, wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego, czy artroskopia kolana to tylko niektóre inwazyjne metody leczenia, które wiążą się z koniecznością przeprowadzania skomplikowanych operacji, a często także z hospitalizacją i długotrwałą rehabilitacją.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom, stosowanym w wielu renomowanych ośrodkach na świecie, możliwe jest całkowite uniknięcie tych zabiegów lub ich znaczne oddalenie w czasie.

Stosowane w OrtoGo metody leczenia opierają się o zindywidualizowane terapie iniekcyjne, które stymulują tworzenie się tkanek, prowadząc tym samym do ich regenerację. Odpowiednia forma leczenia zostaje dobrana w zależności od potrzeb pacjenta zidentyfikowanych przez lekarza specjalistę. Jej efektem jest regeneracja stawów, a tym samym zaprzestanie bólu i całkowite lub częściowe odzyskanie sprawności.

Terapie iniekcyjne stymulują tworzenie się tkanki. Do tego procesu regeneracji stawów niezbędne są trzy komponentny tzw. „triady gojenia”, czyli macierz, czynnik wzrostu oraz komórki regeneracyjne. Dobór odpowiedniego komponentu zależy od stanu leczonej zmiany i jest dokonywany przez wykwalifikowanego ortopedę.

Macierz

Macierz

1

Macierz jest niezbędna do zapewnienia struktury dla wzrostu tkanki, stanowi podłoże do regeneracji komórek. Zabieg dodania macierzy stosuje się w przypadku małych zmian lub ubytków.

W ramach terapii opartej na macierzy oferujemy leczenie kwasem hialuronowym, który jest jednym ze składników tkanki łącznej i głównym elementem płynu stawowego oraz macierzy międzykomórkowej. W leczeniu schorzeń ortopedycznych kwas hialuronowy wykorzystywany jest z powodzeniem np. przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, czy przy uszkodzeniach chrząstki (dowiedz się więcej).

Czynniki wzrostu

Czynniki wzrostu

2

Czynniki wzrostu stosuje się, żeby ograniczyć stan zapalny oraz wspomóc gojenie.

W ramach terapii białkowych oferujemy:

 • leczenie osoczem bogatopłytkowym - substancja ta, nazywana również koncentratem czynników wzrostu, bierze czynny udział w procesach gojenia się ran, regeneracji tkanek i leczenia schorzeń w urazach ortopedycznych (dowiedz się więcej).
 • terapię Orthokine® - to nowoczesna metoda leczenia stanów zapalnych i choroby zwyrodnieniowej stawów, z wykorzystaniem autologicznych białek sygnałowych. W terapii wykorzystujemy korzystne białka sygnałowe do wytworzenia serum docierającego do źródła bólu i stanów zapalnych, w efekcie czego zostaje przywrócona naturalna równowaga, dzięki której zostają powstrzymane procesy niszczenia tkanek i stany zapalne (dowiedz się więcej).
 • terapię Goldic® - to nowoczesna terapia z wykorzystaniem cytokin indukowanych złotem, której celem jest stymulowanie siły własnej organizmu do silnej regeneracji tkanek. Terapia ta zapewnia pomoc w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, przy kompleksowym gojeniu ran oraz w urazach ortopedycznych. Zabiegi przynoszą efekty przeciwzapalne oraz zmniejszające odczuwany ból. Pomagają w przywróceniu sprawności. (dowiedz się więcej).
Komórki regeneracyjne

Komórki regeneracyjne

3

Komórki regeneracyjne, które są pobierane z tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego, znajdują zastosowanie w ciężkich stanach lub wtedy gdy nie dochodzi do samoistnego gojenia.

W ramach terapii opartych o komórki regeneracyjne oferujemy:

 • terapię wykorzystującą komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej.Ten zabieg wykorzystuje się do regeneracji i wzmocnienia uszkodzonych obszarów ciała i jest szczególnie polecany pacjentom po urazach ograniczających codzienne funkcjonowanie, jak również osobom z uszkodzeniem tkanek miękkich takich jak ścięgna, więzadła, mięśnie.
 • terapię wykorzystująca koncentrat szpiku kostnego.Zabieg ten polega na pobraniu szpiku z talerza biodrowego, przetworzeniu go oraz późniejszej iniekcji w miejscu urazu, dzięki czemu możliwe jest odtworzenie zniszczonych lub uszkodzonych tkanek m.in. chrząstki stawowej lub kości.

Tak szeroki zakres terapii czyni nasze placówki jednymi z najlepiej przygotowanych
w temacie leczenia stawów.

Zobacz jak wyglądają przykładowe terapie

Zarezerwuj wizytę i dobierz z lekarzem indywidualną terapię.

Osoba ikona
Wszyscy lekarze
Zadowoleni pacjenci OrtoGo

Dołącz do 99%
zadowolonych
pacjentów OrtoGo

Quote
P

Paweł Witkowski

Ikona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdki

Doskonałe podejście do pacjenta z wyjaśnieniami oraz potwierdzeniem diagnozy przez badania. Duża wiedza medyczna, również o uprawianiu sportu, oraz częstych przyczynach kontuzji. Dzięki wizytom zmieniło się sporo w moim podejściu do uprawianiu sportu i co najważniejsze otrzymałem prawidłową diagnozę swojej przypadłości, której nie uzyskałem wcześniej, na badaniach w innych miejscach.

Unquote
Quote
M

Monika

Ikona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdki

Pan doktor empatyczny , dokładny ! Nic w gabinecie nie dzieje się na szybko , wyjaśnia wszystko dokładnie i z taka sama dokładnością wykonuje zabieg. Polecam serdecznie.

Unquote
Quote
D

Dominika W

Ikona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdkiIkona gwiazdki

Chyba nie spotkałam wspanialszego specjalisty nigdy. Pan Doktor ma cudowne podejście do dzieci, wytłumaczył od strony „technicznej” sytuację syna. Poświęcił czas i na wyjaśnienia i na badanie i zajął się kompleksowo problemem.

Unquote