#Zdrowie
13 May 2021

Wkładki Formthotics ™

Czy Twoje stopy potrzebują wsparcia?

Zdecydowanie tak! Dlaczego? Wielu z nas potrzebuje wkładek, jako pomocy w stabilizacji i utrzymaniu stóp. Ludzie chodzą po Ziemi od tysięcy lat. Co spowodowało, że nasze stopy zamiast przyzwyczaić się do aktualnych warunków często cierpią i utrudniają poruszanie się? Wraz z rozwojem cywilizacji zmieniło się też podłoże po którym na co dzień chodzimy. Wcześniej był to naturalny, dużo bardziej miękki teren.

Aktualnie najczęściej poruszamy się po twardym, betonowym podłożu, a nasze stopy zmuszone są do do ruchów dla nich nienaturalnych, przez co spłaszczają się i skręcają. W większości przypadków zmieniło się również przyzwyczajenie naszych stóp do aktywności fizycznej. Często prowadzimy osiadły tryb życia – spędzając kilka, kilkanaście godzin siedząc.

Czynnikiem dla którego Twoje stopy potrzebują wsparcia mogą być również buty. Nie wszystkie modele wspierają prawidłowe ułożenie stóp, przez co często pojawiają się dolegliwości bólowe i pęcherze. Jakie buty są największym zagrożeniem dla naszych stóp? W szczególności są to buty z wąskim czubkiem, wysokie obcasy, buty z małym podparciem i sandały. Czy musimy z nich rezygnować? Jeżeli jest to możliwe warto to zrobić, ale czasem mimo wszystko wybieramy je z powodu dobrego wyglądu i właśnie wtedy z pomocą przychodzą wkładki Formthotics ™. Zminimalizują one ból i pomogą w prawidłowym ułożeniu stopy.

Czym są wkładki Formthotics ™?

Wkładki Formthotics ™ to profesjonalne narzędzie, pozwalające specjalistom pomóc Pacjentom z dolegliwościami bólowymi stóp. Służą one do stabilizacji stóp, jak również kończyn dolnych, co umożliwia szybsze działanie i otrzymanie pożądanego efektu w postaci zminimalizowania bólu i obciążenia naszych stóp.

Nasze ciało nieustannie się zmienia, a co za tym idzie – potrzebujemy czegoś co dostosuje się do naszego aktualnego stylu życia. Takie właśnie są wkładki Formthotics. Metoda produkcji wkładek została wynaleziona w latach 70. XX wieku. Obecnie służą one Pacjentom w ponad 30 krajach.

Kiedy stosować wkładki Formthotics™?

 • jako profilaktykę do obuwia sportowego,
 • płaskostopie poprzeczne, podłużne i podłużno-poprzeczne,
 • w celu zwiększenia komfortu stóp,
 • ostroga piętowa,
 • kolana/stopy koślawe lub szpotawe,
 • paluch koślawy,
 • stopa wydrążona,
 • aby wyrównać długość kończyn,
 • po niektórych zabiegach (zalecenie lekarza),
 • stopa cukrzycowa lub reumatoidalna,
 • palce młotkowate,
 • chód gołębi u dziecka (stawianie stóp do środka),
 • inne choroby stawów i kręgosłupa.

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja lekarska zawsze wiąże się z dokładnym wywiadem z Pacjentem. Opowiedz lekarzowi o swoich dolegliwościach i wskaż dokładnie miejsca w których występują objawy bólowe. Podczas konsultacji Ortopeda OrtoGo Centrum Medyczne zbada przyczyny powstawania bólu, opowie Ci o ich genezie, a także zaproponuje dalsze leczenie. Asortyment produktów medycznych Orthotics firmy Formthotics został specjalnie zaprojektowany do profesjonalnego użytku medycznego. Szeroka gama produktów i unikalny kształt zapewniają, że osiągniesz dopasowanie dopasowane do Twoich stóp.

Projektowanie wkładek Formthotics™

Specjalista OrtoGo Centrum może zmodyfikować Twoje Formthotics przed ich termoformowaniem, czyli nagrzewaniem. Jest to bardzo szybki proces i można go wykonać w trakcie zaledwie jednej wizyty u ortopedy. Po podgrzaniu wkładek umieszczasz stopy w butach (należy przynieść ze sobą buty w których będą używane wkładki, zazwyczaj jedne Formthotics sprawdzają się uniwersalnie do wszystkich rodzajów obuwia), a wkładki dokładnie dopasowują się do kształtu Twoich stóp, dzięki czemu są unikalne i zaprojektowane specjalnie do Twoich potrzeb. Po ochłodzeniu będziesz w stanie zobaczyć na wkładkach odcisk swojej stopy.

28 July 2021#Zdrowa dieta

Borówka amerykańska, czyli inaczej borówka wysoka, to owoc znany głównie ze swojego słodkiego smaku. Warto jednak sięgać po nią jak najczęściej, ponieważ jedzenie borówki amerykańskiej niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Borówki w sklepach możemy dostać przeważnie przez cały rok – jednak są to owoce sprowadzane z innych krajów, np. Hiszpanii, a lato (sezon mniej […]

19 July 2021#Badania krwi

Regularne badania krwi to szybki i prosty sposób na to, by skontrolować swój ogólny stan zdrowia. Warto pamiętać o nich nawet mimo dobrego samopoczucia, to właśnie dzięki nim wiele chorób wykrywanych jest we wczesnym stadium, co znacznie ułatwia proces leczenia i często pozwala na uniknięcie leczenia inwazyjnego, na przykład operacji. Pacjenci często przyznają się, że […]

08 July 2021#Zdrowie

Choroba zwyrodnieniowa stawów stanowi najczęstszą przyczynę dolegliwości stawowych. W wyniku procesu chorobowego dochodzi do uszkodzenia lub degradacji struktur stawowych, a nawet upośledzenia funkcji zajętego chorobowo stawu. Schorzeniem może zostać dotknięty każdy staw, jednak najczęściej choroba atakuje: staw kolanowy, staw biodrowy, kręgosłup oraz stawy rąk i stóp. Częstotliwość zmian wzrasta wraz z wiekiem, ale występowanie choroby […]

30 June 2021#Zdrowie

Kontuzje sportowe mogą być wynikiem wielu różnych czynników. Uraz może spowodować zarówno długa przerwa w sporcie, jak i brak rozgrzewki, powtarzalność ruchów (co może na przykład obciążać nadmiernie jeden staw), niedostosowanie aktywności do swoich aktualnych możliwości, czy niepoprawna technika wykonywania ćwiczeń. Kontuzje możemy podzielić na dwa rodzaje: Urazy ostre, czyli takie które występują nagle. Przy […]

Cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niej oznacza ich akceptację.

Nowy numer telefonu

Wszystkie nasze Centra Medyczne korzystają z nowego, wspólnego numeru telefonu: 22 100 45 20.