#Zdrowie
13 maja 2021

Wkładki Formthotics ™

Czy Twoje stopy potrzebują wsparcia?

Zdecydowanie tak! Dlaczego? Wielu z nas potrzebuje wkładek, jako pomocy w stabilizacji i utrzymaniu stóp. Ludzie chodzą po Ziemi od tysięcy lat. Co spowodowało, że nasze stopy zamiast przyzwyczaić się do aktualnych warunków często cierpią i utrudniają poruszanie się? Wraz z rozwojem cywilizacji zmieniło się też podłoże po którym na co dzień chodzimy. Wcześniej był to naturalny, dużo bardziej miękki teren.

Aktualnie najczęściej poruszamy się po twardym, betonowym podłożu, a nasze stopy zmuszone są do do ruchów dla nich nienaturalnych, przez co spłaszczają się i skręcają. W większości przypadków zmieniło się również przyzwyczajenie naszych stóp do aktywności fizycznej. Często prowadzimy osiadły tryb życia – spędzając kilka, kilkanaście godzin siedząc.

Czynnikiem dla którego Twoje stopy potrzebują wsparcia mogą być również buty. Nie wszystkie modele wspierają prawidłowe ułożenie stóp, przez co często pojawiają się dolegliwości bólowe i pęcherze. Jakie buty są największym zagrożeniem dla naszych stóp? W szczególności są to buty z wąskim czubkiem, wysokie obcasy, buty z małym podparciem i sandały. Czy musimy z nich rezygnować? Jeżeli jest to możliwe warto to zrobić, ale czasem mimo wszystko wybieramy je z powodu dobrego wyglądu i właśnie wtedy z pomocą przychodzą wkładki Formthotics ™. Zminimalizują one ból i pomogą w prawidłowym ułożeniu stopy.

Czym są wkładki Formthotics ™?

Wkładki Formthotics ™ to profesjonalne narzędzie, pozwalające specjalistom pomóc Pacjentom z dolegliwościami bólowymi stóp. Służą one do stabilizacji stóp, jak również kończyn dolnych, co umożliwia szybsze działanie i otrzymanie pożądanego efektu w postaci zminimalizowania bólu i obciążenia naszych stóp.

Nasze ciało nieustannie się zmienia, a co za tym idzie – potrzebujemy czegoś co dostosuje się do naszego aktualnego stylu życia. Takie właśnie są wkładki Formthotics. Metoda produkcji wkładek została wynaleziona w latach 70. XX wieku. Obecnie służą one Pacjentom w ponad 30 krajach.

Kiedy stosować wkładki Formthotics™?

 • jako profilaktykę do obuwia sportowego,
 • płaskostopie poprzeczne, podłużne i podłużno-poprzeczne,
 • w celu zwiększenia komfortu stóp,
 • ostroga piętowa,
 • kolana/stopy koślawe lub szpotawe,
 • paluch koślawy,
 • stopa wydrążona,
 • aby wyrównać długość kończyn,
 • po niektórych zabiegach (zalecenie lekarza),
 • stopa cukrzycowa lub reumatoidalna,
 • palce młotkowate,
 • chód gołębi u dziecka (stawianie stóp do środka),
 • inne choroby stawów i kręgosłupa.

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja lekarska zawsze wiąże się z dokładnym wywiadem z Pacjentem. Opowiedz lekarzowi o swoich dolegliwościach i wskaż dokładnie miejsca w których występują objawy bólowe. Podczas konsultacji Ortopeda OrtoGo Centrum Medyczne zbada przyczyny powstawania bólu, opowie Ci o ich genezie, a także zaproponuje dalsze leczenie. Asortyment produktów medycznych Orthotics firmy Formthotics został specjalnie zaprojektowany do profesjonalnego użytku medycznego. Szeroka gama produktów i unikalny kształt zapewniają, że osiągniesz dopasowanie dopasowane do Twoich stóp.

Projektowanie wkładek Formthotics™

Specjalista OrtoGo Centrum może zmodyfikować Twoje Formthotics przed ich termoformowaniem, czyli nagrzewaniem. Jest to bardzo szybki proces i można go wykonać w trakcie zaledwie jednej wizyty u ortopedy. Po podgrzaniu wkładek umieszczasz stopy w butach (należy przynieść ze sobą buty w których będą używane wkładki, zazwyczaj jedne Formthotics sprawdzają się uniwersalnie do wszystkich rodzajów obuwia), a wkładki dokładnie dopasowują się do kształtu Twoich stóp, dzięki czemu są unikalne i zaprojektowane specjalnie do Twoich potrzeb. Po ochłodzeniu będziesz w stanie zobaczyć na wkładkach odcisk swojej stopy.

06 października 2021#Porady

Czym jest równowaga kwasowo-zasadowa organizmu? Równowaga kwasowo-zasadowa to stan, w którym w naszym organizmie zostaje utrzymane prawidłowe pH. Co może zmienić pH naszej krwi? Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ogromne znaczenie ma w tym przypadku dieta. Prawidłowe pH krwi to wąski zakres określany w wartościach od 7,35 do 7,45. Wartość ta zapewnia […]

24 września 2021#Badania krwi

Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego umieszczonym w dole przedniej części szyi. Jej najważniejsza funkcja to utrzymywanie równowagi hormonalnej naszego organizmu. Pod wpływem TSH produkowanego w przysadce mózgowej tarczyca wytwarza dwa ważne hormony: FT3 i FT4. Patologie w czynności tarczycy mogą powodować skutki, które odczuje cały nasz organizm, takie jak: wypadanie włosów, zmęczenie/nadmierne pobudzenie, problemy z […]

21 września 2021#Zdrowie

Czym jest tarczyca? Tarczyca jest gruczołem odgrywającym kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu hormonalnego. Ten umieszczony w dole przedniej części szyi organ ma ogromne znaczenie w zachowaniu homeostazy całego organizmu. Część z nas kojarzy tarczycę z badaniem poziomu TSH (hormonu tyreotropowego), jednak nie jest on hormonem produkowanym przez tarczycę. TSH to hormon produkowany przez […]

07 września 2021#Porady

Zdrowy styl życia ma wpływ na stan naszego organizmu. Oczywiście istnieją też czynniki na które nie mamy wpływu, np. choroby o podłożu genetycznym, jednak dzięki zachowaniu kilku podstawowych zasad dotyczących zdrowego stylu życia możemy uniknąć rozwoju wielu schorzeń i polepszyć jakość naszego samopoczucia. Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś jaki tryb życia prowadzisz i co możesz w […]

Cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niej oznacza ich akceptację.

Nowy numer telefonu

Wszystkie nasze Centra Medyczne korzystają z nowego, wspólnego numeru telefonu: 22 100 45 20.