Centrum regeneracji stawów Warszawa – leczenie oraz regeneracja stawów
Usługi

Centrum regeneracji stawów

Centrum Regeneracji Stawów OrtoGo to miejsce, w którym zespół najlepiej wykwalifikowanych specjalistów łączy swoje zawodowe kompetencje wraz z zastosowaniem innowacyjnej technologii oraz nowoczesnych metod. Dzięki temu możliwe staje się nie tylko uniknięcie skomplikowanej i inwazyjnej operacji chirurgicznej, ale nierzadko także długotrwałej i wyczerpującej rehabilitacji. Sprawdź, jak szybko i bezpiecznie oraz bez konieczności długiej rekonwalescencji możesz odzyskać pełną sprawność z OrtoGo. Zaufaj profesjonalistom, aby już niedługo móc cieszyć się komfortową aktywnością fizyczną w najlepszym wymiarze.

Czym jest regeneracja stawów?

Regeneracja stawów już nie musi oznaczać konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii możliwe jest zapobieganie hospitalizacji oraz narażanie pacjenta na skomplikowane metody leczenia. Dzięki zastosowaniu zawsze indywidualnie dobranej terapii w tej nowatorskiej odsłonie regeneracja stawów następuje teraz w sposób całkowicie bezpieczny, bezbolesny, a przede wszystkim skuteczny. Pacjent, który dotychczas borykał się z bolesnością czy sztywnieniem stawów, wraca do zdrowia bez konieczności intensywnej rehabilitacji.

Na czym polega regeneracja stawów w OrtoGo?

Wykorzystujemy terapię iniekcyjną, która została okrzyknięta prawdziwą rewolucją w zakresie przywracania doskonałego stanu stawów. Czas skończyć z bólem, niemożnością chodzenia czy problemami w ramach wykonywania prostych, codziennych czynności. Iniekcje dopasowane do potrzeb pacjenta oraz stanu jego stawów, na przykład z wykorzystaniem naturalnego osocza bogatopłytkowego oraz kwasu hialuronowego dają pozytywne, natychmiastowe rezultaty i nie wiążą się z najmniejszymi, negatywnymi powikłaniami. Centrum Regeneracji Stawów OrtoGo zadba o Twoje zdrowie, a ty już niedługo będziesz mógł prowadzić swoją dotychczasową aktywność fizyczną bez przykrych dolegliwości.

Dlaczego warto zadbać o swoje stawy?

Silny ból stawów, który utrudnia bądź całkowicie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to najczęściej sygnał, który skłania pacjenta do udania się po pomoc lekarską. Niestety, z reguły jest już zbyt późno, aby wdrożyć prozdrowotne metody, które pozwolą przywrócić stawy do prawidłowego stanu.

Siedzący tryb życia, intensywna aktywność fizyczna, wiek i związany z nim postępujący, naturalny proces starzenia się organizmu oraz występowania zwyrodnień czy choroby przewlekłe różnego rodzaju, to czynniki, które negatywnie wpływają na nasze stawy. Warto pamiętać o profilaktyce, która pozwoli jak najdłużej cieszyć się ich należytą kondycją. Pamiętaj, że niesprawne stawy wywołują nie tylko dokuczliwe objawy. W skrajnych przypadkach prowadzą również do poważnych kontuzji.

Skontaktuj się ze specjalistami z OrtoGo i przekonaj się, że regeneracja stawów jest możliwa bez inwazyjnego leczenia i jak najbardziej warto ją wdrożyć, zanim jeszcze ich stan negatywnie wpłynie na Twoje życie.

Czy da się wyleczyć zwyrodnienie stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów nie jest wyleczalna, jednak w sposób bezpieczny i nieinwazyjny dla ludzkiego organizmu udaje się wdrażać metody, dzięki którym chory nie odczuwa objawów zwyrodnienia i dokuczliwych następstw, takich jak silny ból, a w skrajnych przypadkach nawet całkowite unieruchomienie. Im szybciej nastąpi odpowiednia reakcja w celu zahamowania postępu choroby, tym lepsze efekty udaje się uzyskać, a pacjent może wrócić do dotychczasowej aktywności.

Chociaż powstałe już zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów są nieodwracalne, a więc nie można ich cofnąć, to z powodzeniem można zatrzymać dalszy proces występowania i rozwoju zwyrodnień. Skutecznie udaje się również zminimalizować objawy towarzyszące zwyrodnieniom, jak sztywność stawów, ból czy drętwienie, aby pacjent mógł wrócić do dotychczasowej, komfortowej aktywności fizycznej.

W tym celu doskonale sprawdza się indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta oraz jego ogólnego stanu zdrowia i schorzeń rehabilitacja oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. W regeneracji stawów doskonałe efekty wykazuje iniekcja kwasem hialuronowym. Dobór konkretnej metody zawsze jest konsultowany ze specjalistą oraz z pacjentem, wykluczając jednocześnie ewentualne przeciwwskazania. Należy jednocześnie podkreślić, że hamowanie procesu zwyrodnienia stawów oraz powrót do jakościowej aktywności fizycznej jest dzisiaj możliwe bez ingerencji skalpela, w sposób naturalny i nieinwazyjny.

Jakie są najczęstsze schorzenia stawów?

Do najczęściej diagnozowanych nie tylko w Centrum Medycznym OrtoGo schorzeń w obrębie funkcjonowania stawów zalicza się właśnie chorobę zwyrodnieniową stawów, która pojawia się przede wszystkim wraz z wiekiem, ale również u sportowców i osób, które prowadzą wytężoną aktywność fizyczną lub, które prowadzą siedzący tryb życia.

Problemy z utrzymaniem stanu stawów w należytej kondycji mogą wynikać także z reumatoidalnego zapalenia stawów i warto tutaj zaznaczyć, że ta przypadłość dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale coraz częściej również dzieci oraz młodzież.

Do chorób stawów, które diagnozowane są równie często, zaliczyć można również dnę moczanową i zapalenia stawów, na przykład te wywołane infekcją.

Objawy uszkodzenia stawów

Schorzenia stawów mogą w początkowym etapie rozwoju nie dawać żadnych objawów albo symptomy te są na tyle niedokuczliwe, że chory je bagatelizuje. To ogromny błąd, ponieważ im szybciej nastąpi regeneracja stawów i zahamowanie procesu ich destrukcji, tym dłużej będą w dobrym stanie, a pacjent będzie mógł realizować aktywność fizyczną przy zachowaniu pełnego komfortu.

Jeśli można mówić o objawach uszkodzenia stawów, to w pierwszej kolejności występują one w ruchu, dopiero później także w nocy i podczas spoczynku. W zaawansowanej fazie uszkodzenia stawów można już mówić o stałych dolegliwościach, takich jak sztywność stawów, drętwienie, ból, ograniczenie ruchomości czy odczuwalne przeskakiwanie i trzeszczenie stawów.

Wskazania do zastosowania iniekcji dostawowych kwasem hialuronowym

Regeneracja stawów jest stosowana zarówno w ramach łagodzenia dolegliwości, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, jak i w przebiegu procesów rehabilitacyjnych. Jak przyznają specjaliści z OrtoGo, iniekcje kwasem hialuronowym są w pełni bezpieczne i skuteczne. Są to przecież substancje, które występują naturalnie w ludzkim organizmie i w żaden sposób nie wywołują żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Iniekcje dostawowe kwasem hialuronowym są szczególnie zalecane w ramach regeneracji stawów w wyniku zmian zwyrodnieniowych, zapalenia stawów, niedoboru płynu stawowego, przeciążenia lub urazów stawów.

Przeciwwskazania do wykonania iniekcji kwasem hialuronowym

Przed wykonaniem iniekcji dostawowej kwasem hialuronowym pacjent odbywa konsultację ze specjalistą z OrtoGo. Podczas szczegółowego wywiadu wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu. Zalicza się do nich:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne i infekcje skórne w miejscu podania iniekcji,
  • przyjmowanie niektórych rodzajów leków.

Jeśli nie jest możliwa regeneracja stawów poprzez iniekcję kwasem hialuronowym, pacjentowi proponowana jest alternatywna, indywidualnie dobrana terapia.

Jakie badania wykonuje się, aby zdiagnozować zwyrodnienie stawów?

W celu rozpoznania choroby zwyrodnieniowej stawów nie wykonuje się badań laboratoryjnych. Podstawą jest USG, rentgen, badanie fizykalne, badanie stanu płynu stawowego z zajętych stawów oraz szczegółowy wywiad przeprowadzany z pacjentem. Zwyrodnienie stawów można zdiagnozować, zwracając uwagę na objawy, jakie dokuczają choremu. Oczywiście, pomocne mogą okazać się podstawowe badania, takie jak morfologia krwi z uwzględnieniem wskaźnika CRP.

Wszelkie zalecenia dotyczące koniecznych badań, jakie powinien wykonać pacjent w celu skutecznej i dokładnej diagnostyki wydaje specjalista z OrtoGo. Nasze centrum medyczne dysponuje również wysoce wyspecjalizowaną kadrą medyków, którzy na miejscu realizują wszystkie niezbędne badania oraz zabiegi, dzięki którym pacjent otrzymuje kompleksową pomoc.

Metody Leczenia zwyrodniania stawów

Regeneracja stawów może odbywać się nieinwazyjnie, bez konieczności użycia chirurgicznego skalpela. Efekty innowacyjnych technologii są naprawdę spektakularne. Pacjent szybko odzyskuje sprawność fizyczną i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Do zabiegów, które w ramach regeneracji stawów cieszą się największą popularnością, zaliczają się:

REGENERACJA STAWÓW OSOCZEM BOGATO PŁYTKOWYM

Materiał do iniekcji dostawowej otrzymywany jest w naturalnym procesie wyizolowania osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta, dzięki czemu nie może być mowy o odrzuceniu preparatu czy negatywnych skutkach ubocznych zabiegu. Z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, które jest wstrzykiwane w okolice stawu, dochodzi do regeneracji stawu biodrowego, kolanowego oraz łokciowego. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest bezpośrednie dotarcie do miejsca zmienionego chorobowo, długotrwałe działanie nawet do dwóch lat, a przede wszystkim poprawa jakości życia pacjentów. Regenerację stawów osoczem bogatopłytkowym szeroko opisaliśmy tutaj. Przekonaj się, że zabieg z wykorzystaniem autologicznego materiału jest w pełni bezpieczny i skuteczny w walce ze zwyrodnieniami.

REGENERACJA STAWÓW KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Okazuje się, że komórki macierzyste to przyszłość medycyny a Centrum Medyczne OrtoGo stawia właśnie na tak innowacyjne rozwiązania, aby w sposób bezpieczny i skuteczny móc pomagać swoim pacjentom.

Czy wiesz, że komórki macierzyste są w stanie zregenerować stawy i zahamować proces zwyrodnieniowy nawet w 100%? W wielu przypadkach wystarczy jednorazowa iniekcja komórek macierzystych w okolice stawów, aby pacjent mógł odzyskać pełną aktywność fizyczną.

REGENERACJA STAWÓW KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy wykazuje właściwości nawilżające, dzięki czemu iniekcje tej naturalnej substancji natychmiast wpływają na mechanikę w zakresie ruchomości stawów. Kwas hialuronowy z powodzeniem może być wykorzystywany w przypadku zbyt małej ilości płynu stawowego, przez co pacjent odczuwa silny ból w czasie poruszania się. Regeneracja stawów kwasem hialuronowym przebiega poprzez zwiększanie lepkości oraz elastyczności płynu stawowego. Więcej o tej naturalnej i w pełni bezpiecznej metodzie można przeczytaj tutaj. Zdecyduj się na nieinwazyjne leczenie stawów i odsuń w czasie konieczność przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Leczenie operacyjne

W skrajnych, zaawansowanych przypadkach zwyrodnienia stawów, naturalne i nieinwazyjne metody ich regeneracji mogą nie przynieść pożądanych efektów. Wtedy zastosowanie znajduje leczenie operacyjne, czyli protezoplastyka. Polega ona na wymianie zniszczonych stawów na elementy sztuczne, tym samym dając pacjentowi możliwość normalnego funkcjonowania w zakresie ruchomości ciała. Należy jednak wiedzieć, że o ile protezoplastyka w przypadku silnie zaawansowanych już schorzeń stawów bardzo często okazuje się „ostatnią deską ratunku”, to jednak leczenie operacyjne jest zawsze dla chorego inwazyjne i wymaga długotrwałej rekonwalescenci z uwzględnieniem rehabilitacji.

łaśnie dlatego zaleca się skupienie uwagi na sygnały, jakie daje zwyrodnienie i to bardzo często już w początkowym etapie rozwoju. Iniekcje kwasem hialuronowym czy osoczem skutecznie zahamują proces postępu choroby i zapobiegną konieczności realizacji operacji z wykorzystaniem skalpela.

Skuteczna rehabilitacja przy zwyrodnieniach stawów

Rehabilitacja ruchowa jest szczególnie zalecana we wstępnej fazie choroby zwyrodnieniowej stawów, ponieważ jest to sposób całkowicie bezpieczny, naturalny, nieinwazyjny dla pacjenta, a chory wiele ćwiczeń może wykonywać również sam w warunkach domowych. Należy jednak podkreślić, że rehabilitacja musi być profesjonalna i indywidualnie dobrana wedle problemu zdrowotnego i ogólnego stanu pacjenta. Zestaw ćwiczeń musi być konsultowany i nadzorowany przez specjalistę.

Dobre efekty przynosi również rehabilitacja ruchowa na zwyrodnienie stawów z uwzględnieniem nieinwazyjnych zabiegów, takich jak krioterapia. Centrum medyczne OrtoGo zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów od rehabilitacji oraz fizjoterapii, którzy zajmują się kompleksową opieką nad pacjentem. Zlecają i wykonują indywidualną terapię oraz realizują zabiegi, aby skutecznie poprawić jakość życia osób, które zmagają się z problemem zwyrodnienia stawów.

Naturalne metody wspomagające regenerację

Oprócz nieinwazyjnych zabiegów osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym czy rehabilitacji ruchowej, pacjent może wspomóc proces regeneracji stawów naturalną dietą. Zaleca się stosowanie jadłospisu, który jest bogaty w wapń, fosfor oraz białko. Właśnie te składniki mineralne są budulcem mocnych i zdrowych kości oraz stawów. Można je z łatwością znaleźć w nabiale, ale też chudym mięsie, rybach czy w owocach morza. Szczególnie zalecana jest również dodatkowa suplementacja kolagenu.

Rodzaje aktywności fizycznej, które zregenerują stawy

Regularna aktywność fizyczna pozwala zapobiegać problemom ze stawami. Osoby, które regularnie uprawiają sport, rzadziej borykają się z problemami zwyrodnieniowymi. Okazuje się również, że niektóre ćwiczenia pozwalają pozbyć się sztywności czy bólu stawu. Doskonale sprawdza się jazda na rowerze, nordic walking, pływanie, aerobik wodny, joga czy pilates. Aby jednak wybrać najlepszy rodzaj aktywności fizycznej, który pozwoli pozbyć się problemu z bolesnością i drętwieniem stawów, warto skonsultować się z fizjoterapeutą bądź rehabilitantem. Intensywność treningów musi być dobrana indywidualnie, biorąc pod uwagę problem zdrowotny i ogólną kondycję organizmu.

Walka z bólem przy zwyrodnieniu stawów

Ból w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów jest zazwyczaj silny, w skrajnych, zaawansowanych przypadkach uniemożliwia nawet normalne funkcjonowanie. Osoby, które borykają się z dolegliwościami bólowymi tego rodzaju, najczęściej sięgają po niesteroidowe leki przeciwzapalne lub stosują ciepłe okłady w miejscu bólu. Te zimne sprawdzą się lepiej, kiedy oprócz bólu w obrębie stawu pojawił się obrzęk.

Są to metody walki z bólem skuteczne, ale niestety tylko chwilowe. Nie eliminują problemu, usypiają go, aby już po kilku godzinach ten był znowu odczuwalny.

Jeśli ból towarzyszący zwyrodnieniom stawów sprawia, że cierpisz i nie możesz prowadzić normalnej aktywności fizycznej, zgłoś się do OrtoGo. To Centrum Medyczne, w którym pracują doświadczeni specjaliści z najlepszymi kwalifikacjami. To, co wyróżnia OrtoGo, to indywidualne podejście do każdego pacjenta i skupienie się na skutecznej pomocy, ale nie tylko tej doraźnej, lecz w długim okresie. Regeneracja stawów jest jak najbardziej możliwa, pożegnaj ból już na zawsze i zahamuj proces zwyrodnieniowy. Innowacyjne, całkowicie bezpieczne i naturalne metody to przyszłość medycyny. Specjaliści z OrtoGo przedstawią Ci najlepszy plan działania, abyś wrócił do pełnego zdrowia. Zgłoś się do naszego centrum medycznego i odzyskaj radość życia bez bólu i problemów ze stawami.

Dowiedz się więcej o naszym centrum regeneracji stawów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami - 22 100 45 20.

Koszt badań, zabiegów oraz innych usług sprawdzisz w naszym cenniku.

Logo OrtoGo
OrtoGo Centrum Medyczne
Kalendarz ikona
Umów wizytę
Telefon ikona
22 100 45 20

Ostatnie wpisy na blogu

17 maja 2022#Zdrowie

Terapia Goldic® – leczenie w ortopedii i kontuzjach sportowych, film z zabiegu

11 kwietnia 2022#Zdrowie

Choroba Parkinsona – objawy, przyczyny, diagnoza, leczenie

28 lutego 2022#Zdrowie

Wpływ pracy zdalnej i nieprawidłowej masy ciała na bóle kręgosłupa wśród Polaków

03 lutego 2022#Bez kategorii

OrtoGo Centrum Medyczne Wola – poznaj nas bliżej

Strzałka ikona
Odwiedź blog

Potrzebujesz pomocy w
doborze lekarza?

Nie wiesz, który specjalista będzie odpowiedni dla Ciebie?
Zostaw numer telefonu, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą.

Pliki cookies na ortogo.pl

Używamy plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony internetowej zgodnie z zasadami opisanymi w naszej polityce cookies.

Ustawienia preferencji plików cookies:

Niezbędne, funkcjonalne cookies
Zawsze Włączone
Wydajnościowe cookies
Marketingowe cookies