Ukraina flaga
Zostaliśmy członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej! Zapraszamy obywateli Ukrainy.
Flebolog Warszawa i Płock - diagnostyka i leczenie | OrtoGo Centrum Medyczne
Specjalizacje

Flebolog Warszawa i Płock

3min test online

Test kondycji żył

Wykonaj nasz 3-minutowy test, aby dowiedzieć, się jaki jest Twój poziom ryzyka wystąpienia zaburzeń żylnych.

Flebolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu żylnego. Flebologia jest gałęzią chirurgii naczyniowej i nie posiada jeszcze wyodrębnionej specjalizacji lekarskiej. W OrtoGo Centrum Medyczne konsultacji flebologicznych udziela lekarz specjalista chirurgii naczyniowej.

Schorzenia flebologiczne to zarówno problemy związane z estetyką, jak i silnie zagrażające życiu choroby żył. Skutki ich powstania mogą być różne, z pewnością jednak do częstych przyczyn zalicza się: siedzący tryb życia, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, niedostateczna ilość aktywności fizycznej, czy źle wpływająca na układ żylny dieta.

Czym jest Flebologia?

Flebologia to gałąź chirurgii naczyniowej, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką w zakresie chorób żylnych. Mimo że nie jest to jeszcze odrębna specjalizacja lekarska, istnieją specyficzne usługi medyczne charakterystyczne dla flebologii. Warto podkreślić, że schorzenia tego rodzaju są eliminowane nie tylko ze względów estetycznych, ale również po to, aby minimalizować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów. W skład flebologii wchodzą schorzenia, takie jak zakrzepica żył, żylaki, pajączki, hemoroidy czy malformacje żylne.

W Centrum Medycznym OrtoGo znajdziesz specjalistów chirurgii naczyniowej z najlepszymi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym wsparciu pacjentów, u których rozpoznaje się różnego rodzaju choroby układu żylnego.

Czym zajmuje się lekarz flebolog?

Flebolog jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką, rozpoznawaniem oraz leczeniem różnego rodzaju chorób żylnych. W Centrum Medycznym OrtoGo pacjenci z problemami układu żylnego mogą zgłaszać się do specjalistów chirurgii naczyniowej, którzy wdrażają nieinwazyjne metody zapobiegania bądź eliminowania problemów w funkcjonowaniu żył. Flebolog zajmuje się leczeniem nieprawidłowości występujących w układzie żylnym.

Do najczęściej diagnozowanych zalicza się:

  • żylaki,
  • pajączki,
  • hemoroidy,
  • zakrzepica,
  • zespół pozakrzepowy,
  • malformacje żylne.

Flebolog wspiera pacjentów, u których zdiagnozowano niewydolność żylną czy miażdżycę. Bardzo często swoje zawodowe obowiązki wykonuje we współpracy z lekarzami innych specjalizacji, na przykład z kardiologami.

Zespół OrtoGo zawsze stawia na indywidualne podejście do każdego pacjenta, dzięki czemu udaje się nie tylko szybko rozpoznać schorzenie, ale również wyeliminować je w bezpieczny, często nieinwazyjny i zaawansowany technologicznie sposób.

Lekarz flebolog – kiedy warto się do niego udać?

Do flebologa warto zapisać się na konsultację kontrolną przynajmniej raz w roku. Na wizytę do tego specjalisty powinni udawać się regularnie osoby, które znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka, biorąc pod uwagę występowanie schorzeń układu żylnego. Zaliczają się do nich pacjenci obciążeni chorobami żył genetycznie, osoby z nadwagą lub otyłością, pracownicy, którzy wykonują swoją pracę w trybie siedzącym, nałogowi palacze, osoby narażone na nadmierny stres czy osoby nieprowadzące aktywności fizycznej oraz stosujące nieodpowiednią dietę. Wpływ na rozwój chorób żylnych może mieć również występowanie innych schorzeń. Do takich zaliczają się na przykład choroby serca.

Na wstępną konsultację do flebologa pacjenta powinny skłonić również pewne objawy. Pamiętaj, że im szybsza będzie reakcja, tym leczenie schorzeń układu krwionośnego może być nie tylko skuteczniejsze, ale też szybsze i nieinwazyjne.

Zgłoś się do flebologa z Centrum Medycznego OrtoGo, jeśli:

  • masz pajączki na kończynach dolnych, górnych czy dekolcie,
  • zauważyłaś/łeś rozszerzone naczynka na skórze twarzy,
  • na Twoich nogach pojawiły się żylaki (zazwyczaj występują pod kolanami oraz na łydkach),
  • borykasz się z obrzękami, opuchlizną czy zasinieniem kończyn dolnych, szczególnie w okolicach stóp,
  • odczuwasz ból kończyn dolnych, męczy Cię tzw. uczucie ciężkich nóg,
  • odczuwasz świąd kończyn dolnych,
  • doskwierają Ci skurcze kończyn dolnych.

Na wizytę u flebologa zdecyduj się wtedy, kiedy tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy. Pamiętaj, że choroby żył nie muszą dawać od razu wszystkich symptomów, a te pojawiające się, mogą występować w różnym nasileniu. Najważniejsza jest natychmiastowa reakcja, aby wykluczyć stan chorobowy bądź jak najszybciej go wyeliminować.

Najczęstsze choroby żylne leczone przez lekarzy flebologów

Czy wiesz, że żylaki kończyn dolnych występują nawet u 20% ludności na całym świecie? Właśnie ta choroba układu żylnego diagnozowana jest najczęściej. Oprócz niej flebolodzy rozpoznają:

  • niewydolność żylną,
  • zakrzepicę żył głębokich oraz powierzchniowych,
  • pajączki (teleangiektazje),
  • hemoroidy,
  • żylaki miejsc intymnych,
  • stany zapalne żył,
  • malformacje żylne,
  • żylaki atypowe,
  • zespół pozakrzepowy,
  • miażdżycę.

Diagnozowanie chorób żylnych

W celu dokładnego rozpoznania chorób układu żylnego nie wystarczy jedynie szczegółowy wywiad z pacjentem oraz badanie palpacyjne. Podczas wstępnej konsultacji z flebologiem specjalista kieruje chorego na dodatkowe badania, takie jak USG, które pozwalają wykluczyć albo potwierdzić podstawową diagnostykę.

W Centrum Medycznym OrtoGo pacjenci mogą liczyć nie tylko na profesjonalną konsultację flebologiczną, ale też pakiet kompleksowych badań, które realizuje się w ramach schorzeń układu krwionośnego. Do tych najczęściej wykonywanych zalicza się:

Badanie ultrasonograficzne USG Doppler

To badanie wykonywane jest już podczas pierwszej konsultacji w poradni flebologicznej. Dzięki niemu możliwa jest ocena układu żylnego oraz tętniczego, uwzględniając przepływ krwi. Badanie tego rodzaju jest bezbolesne, całkowicie bezpieczne, można je wykonywać wielokrotnie i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Polega na przyłożeniu specjalnej głowicy do badanego miejsca, dzięki czemu obraz żył oraz tętnic pojawia się na ekranie. Diagnostyka dzięki USG Doppler przebiega natychmiast.

Morfologia

To badanie krwi jest podstawowym, na przykład przy podejrzeniu zakrzepicy. Morfologia wskazuje ilość płytek krwi, w tym trombocytów, które mają znaczenie przy powstawaniu skrzepów krwi. W placówkach OrtoGo działają punkty pobrań, dzięki czemu pacjenci wykonują wszystkie badania kompleksowo w jednym miejscu.

Metody usuwania żylaków

Centrum Medyczne OrtoGo stawia na nowoczesne, nieinwazyjne metody usuwania żylaków. W poradni flebologicznej oprócz dokładnej diagnostyki stosowane są sposoby eliminacji żylaków poprzez skleroterapię lub laseroterapię laserem Leonardo Mini. Te całkowicie bezpieczne usługi flebologiczne niwelują ryzyko powikłań pozabiegowych, pełną skuteczność, bezbolesność usuwania żylaków oraz brak konieczności realizacji rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu usuwania żylaków od razu może wrócić do normalnego funkcjonowania, nie wymaga również hospitalizacji. Co ważne, tego rodzaju innowacyjne metody nie oddziałują na cały organizm chorego, ale ingerują jedynie w zmieniony chorobowo obszar układu żylnego.

Metody leczenia żylaków

W Centrum Medycznym OrtoGo pacjenci, u których zdiagnozowano żylaki kończyn dolnych, mogą korzystać z nieinwazyjnej i praktycznie bezbolesnej metody ich usuwania. To innowacyjna laseroterapia, która pozwala uzyskać doskonałe efekty bez konieczności użycia skalpela. Dzięki temu po zabiegu usuwania żylaków nie pozostają szpecące blizny.

Laserowe usuwanie żylaków cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko dlatego, że zabiegi tego rodzaju są szybkie i w pełni skuteczne. Ważne jest również to, że laseroterapia nie jest bolesna, pacjent nie wymaga hospitalizacji ani rekonwalescencji. Zaleca się, aby po zabiegu laserowym pacjent nosił jedynie specjalną opaskę uciskową przez 2 do 4 tygodni. To doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Co istotne, efekty laserowego usuwania żylaków są widoczne natychmiast, chociaż całkowita przebudowa tkanki następuje w czasie od 6 do 12 miesięcy.

Ponieważ metoda usuwania żylaków dobierana jest zawsze indywidualnie, a specjalista uwzględnia stan zdrowia pacjenta czy stadium zaawansowania choroby żylnej, w OrtoGo stosowane są również inne sposoby, dzięki którym nieestetyczne, ale przede wszystkim groźne dla zdrowia, a nawet życia chorego żylaki znikają. Wymienić można chociażby skleroterapię, czyli chemiczne usuwanie żylaków oraz farmakologiczne usuwanie żylaków.

Najlepsza metoda pozbycia się objawów niewydolności żylnej dobierana jest indywidualnie podczas konsultacji flebologicznej u naszych specjalistów.

Leczenie farmakologiczne żylaków

Leczenie farmakologiczne żylaków może być w pełni skuteczne, jeśli tego rodzaju choroba niewydolności żylnej nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium. Ponadto, specjaliści chirurgii naczyniowej zalecają farmakologię również jako wsparcie, metoda uzupełniająca innych sposobów usuwania żylaków.

Flebolodzy zalecają swoim pacjentom dedykowane środki farmakologiczne w postaci leków doustnych lub maści stosowanych miejscowo. W ich składzie przeważają flawonoidy i heparyna oraz wzmacniające naczynia krwionośne naturalne wyciągi, na przykład z kasztanowca.

Należy mieć na uwadze, że chociaż niektóre farmakologiczne sposoby usuwania żylaków dostępne są bez recepty, to pacjenci nie powinni stosować ich bez konsultacji z flebologiem. Tylko specjalista może zalecić odpowiedni preparat, uwzględniając jego skład, ewentualne skutki uboczne oraz skuteczność konkretnego środka. Trzeba pamiętać, że farmakoterapia nie prowadzi do likwidacji żylaków, więc nie powinna być traktowana jako zasadnicza metoda ich leczenia. Wspiera natomiast w łagodzeniu negatywnych objawów, przyspiesza również efekty innych sposobów walki z niewydolnością żylną.

Chemiczne metody leczenia żylaków

Teleangiektazje oraz małe żylaki mogą być eliminowane za pomocą skleroterapii. To metoda chemicznego usuwania żylaków. Ta dobrze znana od lat i dokładnie sprawdzona technika jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna dla pacjenta, skleroterapia nie wymaga również hospitalizacji ani rekonwalescencji chorego. Warto również podkreślić, że zabieg nie jest bolesny, trwa krótko i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Jego najważniejszą zaletą jest to, że spektakularne efekty tego chemicznego zabiegu są widoczne natychmiast, a z czasem miejsca zmienione przez żylaki jeszcze bardziej bledną, aż wreszcie znikają całkowicie.

Na czym polega skleroterapia? To skuteczna metoda chemicznego usuwania żylaków, która przebiega poprzez iniekcje środka chemicznego (w postaci płynu lub doskonale precyzyjnej pianki) do światła naczynia krwionośnego. W ten sposób następuje celowe uszkodzenie ściany żyły, wywołanie jej stanu zapalnego, czego konsekwencją jest zwłóknienie i zarośnięcie naczynia. Właśnie tak eliminowane mogą być nie tylko żylaki, ale również mniejsze pajączki, a nawet hemoroidy.

Kiedy żylaki leczy się chirurgicznie?

Chirurgiczne leczenie żylaków nie jest zalecane w każdym przypadku. Taka konieczność zachodzi wtedy, kiedy występowanie żylaków jest już w stopniu zaawansowanym, a nieinwazyjne metody mogą okazać się nieskuteczne. Właśnie dlatego zaleca się zgłoszenie do flebologa natychmiast po zauważeniu pierwszych, niepokojących objawów.

Co więcej, leczenie żylaków jest konieczne poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego w przypadku rozpoznania niewydolności zastawek żylnych i naczyń przeszywających, niewydolności żyły odpiszczelowej wielkiej czy żyły odstrzałkowej. O metodzie leczenia żylaków zawsze decyduje lekarz prowadzący, a zabieg eliminacji tego rodzaju choroby żył wykonuje się zawsze po wykonaniu badania diagnostycznego USG Doppler.

Schorzenie, które leczymy

Do poradni flebologicznej w Centrum Medycznym OrtoGo zgłaszają się przede wszystkim pacjenci, którzy zauważyli niepokojące objawy, które mogą wskazywać na różnego rodzaju choroby układu żylnego. Miażdżyca, żylaki, pajączki, zakrzepica, malformacje żylne, hemoroidy, to tylko niektóre schorzenia, jakie trafnie diagnozują i skutecznie eliminują nasi flebolodzy. Oprócz dokładnych badań diagnostycznych, jak USG Doppler, oferujemy również usługi nieinwazyjnego leczenia chorób żył, w tym laserowe usuwanie żylaków czy skleroterapia. Właśnie te metody są dzisiaj alternatywą dla inwazyjnych operacji chirurgicznych.

Metody usuwania i leczenia żylaków

Metody usuwania żylaków zawsze muszą być dobierane indywidualnie, a pod uwagę bierze się ogólny stan zdrowia pacjenta, inne choroby, z którymi się boryka czy stadium zaawansowania niewydolności żylnej i umiejscowienie żylaków. Specjaliści z OrtoGo korzystają z najnowocześniejszych metod diagnostycznych oraz nieinwazyjnych sposobów eliminacji żylaków.

Laserowe usuwanie żylaków, skleroterapia czy wspierająca terapia farmakologiczna, to rozwiązania, dzięki którym udaje się pozbyć nieestetycznych i zagrażających życiu żylaków. Już podczas wstępnej konsultacji i rozpoznaniu tego rodzaju zmian flebolog przedstawia pacjentowi swoje zalecenia w ramach szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.

W poradni flebologicznej pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc, rozpoznanie, leczenie oraz działania profilaktyczne w celu zapobiegania żylakom, to podstawowy zakres realizowanych przez medyków usług.

Konsultacje flebologiczne – na czym polegają?

Konsultacja flebologiczna w Centrum Medycznym OrtoGo nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Dobrą praktyką jest zabranie ze sobą wyników ostatnich badań, jeśli takie były wykonywane oraz dokumentacji medycznej, która wskazuje zastosowane już leczenie w ramach eliminacji choroby żylnej.

Podczas konsultacji flebologicznej specjalista chirurgii naczyniowej przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, dokonuje obserwacji zmian, jeśli te są widoczne. Podczas wizyty wykonywane jest badanie USG Doppler, które pozwala natychmiast rozpoznać albo wykluczyć ewentualne zmiany układu krwionośnego.

Na tej podstawie specjalista zaleca kolejne badania oraz omawia z pacjentem dalsze działania w celu leczenia występującej choroby żył.

Korzystając z usług OrtoGo pacjenci mogą liczyć nie tylko na pełen profesjonalizm flebologów, ale również niezawodność najlepszych, zaawansowanych technologicznie sprzętów diagnostycznych. Leczenie chorób układu żylnego odbywa się, o ile to możliwe przy zastosowaniu w pełni bezpiecznych i nieinwazyjnych metod, dzięki którym pacjent nie wymaga długiej rekonwalescencji i może szybko wrócić do dotychczasowej aktywności bez występowania powikłań.

Oprócz specjalistycznej pomocy medycznej w zakresie skutecznego usuwania żylaków oraz leczenia innych schorzeń układu żylnego nasi pacjenci mogą liczyć na wystawienie niezbędnych dokumentów, które są wymagane przez ZUS, KRUS, ubezpieczyciela czy w celu przedłożenia ich przed Komisją Orzekania o Niepełnosprawności.

Zadaniem naszego zespołu jest udzielenie kompleksowego wsparcia, aby powrót do pełnego zdrowia mógł nastąpić szybko i przy zastosowaniu najlepszych, w pełni bezpiecznych i nieinwazyjnych dla organizmu pacjenta metod. Zachęcamy do zapisania się na konsultację wstępną w poradni flebologicznej, aby zdiagnozować oraz wdrożyć najlepsze sposoby leczenia w celu wykluczenia chorób układu żylnego. Specjaliści w OrtoGo pozostają do Państwa dyspozycji.

W ramach Poradni Flebologicznej oferujemy Państwu:

  • konsultacje flebologiczne
  • badanie USG Doppler
  • skleroterapię
  • laserowe usuwanie żylaków
  • wystawienie niezbędnych dokumentów do ZUS, KRUS, Ubezpieczalni, Komisji Orzekania o Niepełnosprawności

Konsultacja flebologiczna nie wymaga od Pacjenta przygotowań. W OrtoGo Centrum Medyczne konsultacji flebologicznych udzielamy w Warszawie i Płocku. Zabiegi z zakresu laserowego usuwania żylaków wykonujemy wyłącznie w OrtoGo Centrum Medyczne Wola, ul. Wschowska 8.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami - 22 100 45 20 lub 24 337 62 66.

Koszt konsultacji z zakresu flebologii oraz innych usług sprawdzisz w naszym cenniku.

Osoba ikona
Wszyscy lekarze

Ostatnie wpisy na blogu

Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej)- przyczyny, objawy i leczenie
25 marca 2024#Zdrowie

Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej)- przyczyny, objawy i leczenie

Na czym polega skleroterapia i kiedy jest niezbędna?
24 marca 2024#Medycyna estetyczna

Na czym polega skleroterapia i kiedy jest niezbędna?

Hiperlordoza – czym jest i jak się ją leczy?
21 marca 2024#Porady

Hiperlordoza – czym jest i jak się ją leczy?

Uszkodzenie stożka rotatorów – jakie są jego przyczyny i objawy?
19 marca 2024#Zdrowie

Uszkodzenie stożka rotatorów – jakie są jego przyczyny i objawy?

Strzałka ikona
Odwiedź blog

Potrzebujesz pomocy w
doborze lekarza?

Nie wiesz, który specjalista będzie odpowiedni dla Ciebie?
Zostaw numer telefonu, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą.

Pliki cookies na ortogo.pl

Używamy plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony internetowej zgodnie z zasadami opisanymi w naszej polityce cookies.

Ustawienia preferencji plików cookies:

Niezbędne, funkcjonalne cookies
Zawsze Włączone
Wydajnościowe cookies
Marketingowe cookies