Badania laboratoryjne dla dorosłych - badanie krwi i moczu
Nawet mimo dobrego samopoczucia każdy z nas powinien wykonywać regularne badanie krwi oraz moczu przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej. Musimy pamiętać, że jest mnóstwo chorób, których przebieg może być zupełnie bezobjawowy. Badanie krwi oraz moczu umożliwia szybkie wykrycie choroby, daje większe możliwości leczenia, pozwalając uniknąć inwazyjnych metod leczenia np. operacji. Na badanie krwi i moczu Pacjenci często udają się skierowani przez lekarza, ale można samemu takie badanie zainicjować bez uzyskiwania skierowania, do czego gorąco Państwa zachęcamy. OpenMed Centrum Medyczne umożliwia wykonanie kompleksowych badań laboratoryjnych w trzech lokalizacjach: Warszawa Wola, Warszawa Praga i Płock – sprawdź cennik.
Badania laboratoryjne polegają na określeniu składu i pozostałych parametrów krwi, czy też innego materiału pobranego od Pacjenta przez personel medyczny. Dbając o wygodę naszych Pacjentów przygotowaliśmy dwie możliwości odbioru wyników. Badanie krwi mogą Państwo odebrać osobiście w naszych Centrach Medycznych w wersji papierowej lub otrzymać od nas dostęp do wersji elektronicznej online. Badania w placówkach OpenMed realizowane są we współpracy z wiodącymi operatorami diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, Alab oraz Synevo. Przy interpretacji wyników należy zwrócić uwagę na podane przez laboratorium wartości referencyjne. Wyniki powinniśmy skonsultować z lekarzem specjalistą, który zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostyczno-leczniczym.
Badanie moczu pozwala na analizę nieprawidłowości w metabolicznej przemianie organizmu. Często zlecane jest również w chorobach nerek i układu moczowego. Badanie moczu polega na ocenie jego cech fizycznych (barwa, zapach, odczyn, ciężar właściwy, czy przezroczystość, a także mikroskopowej ocenie osadu).
Na wyniki badań laboratoryjnych składa się kilka różnych czynników, takich jak nasz wiek, płeć, masa ciała, prowadzony styl życia, codzienna dieta, używki, pora dnia, rytm biologiczny (np. cykl miesięczny u kobiet), ciąża lub zażywane leki. Czasem badanie krwi i moczu wymaga, aby do przychodni zgłosić się na czczo np. badanie stężenia cholesterolu czy glukozy.
Badanie krwi - morfologia
Najbardziej podstawowym badaniem jest morfologia krwi, którą raz do roku każdy z nas powinien wykonać. Morfologia krwi to tanie i bardzo ważne badanie, które pozwala kontrolować stan organizmu i wykryć wiele stanów chorobowych we wczesnym etapie. Oprócz podstawowej morfologii, która jest najczęściej wykonywanym badaniem w laboratoriach, musimy pamiętać również o innych, bardziej szczegółowych badaniach. Morfologię oraz inne niezbędne badania mogą Państw wykonać w naszych Punktach Pobrań Krwi w Warszawie i Płocku.
Badanie grupy krwi
Grupę krwi określa się na podstawie próbki krwi żylnej Pacjenta. Dzięki badaniu surowicy możemy rozpoznać obecność antygenów (zarówno A i B, jak i Rh). Badanie grupy krwi wykonywane jest bezwzględnie przed wszelkimi operacjami i transfuzją krwi, w przypadku planowania ciąży - w celu sprawdzenia zgodności grup krwi matki i dziecka. Badanie to konieczne jest również przed przeszczepem oraz w przypadku chęci stania się dawcą krwi. Badania krwi mogą Państwa wykonać w naszych placówkach w Warszawie i Płocku.
Jak przygotować się do badania krwi?
Wybierasz się na badania krwi? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak się do nich prawidłowo przygotowa ć:
- Przyjdź na czczo, nie jedz nic przed wykonywaniem badania.
- By nie zaburzać wyników kolację zjedz dnia poprzedniego 2-3 godziny przed snem. Nie powinna być ona zbyt słodka, ani zbyt tłusta. Polecamy zjedzenie lekkiej kolacji, np. dwie kromki żytniego, razowego pieczywa z chudą wędliną i warzywami lub sałatka na bazie świeżych warzyw z grillowanym drobiem i ciemnym pieczywem.
- Na 3 do 5 dni przed wykonywanym badaniem odstaw suplementację oraz zioła, które stosujesz.
- Dzień przed badaniem nie pij alkoholu i powstrzymuj się od picia kawy (zalecana jest maksymalnie 1 kawa).
- Warto jednak zadbać o nawodnienie organizmu przed badaniem. Wypicie dnia poprzedniego około 2 litrów wody pozwoli na zachowanie odpowiedniej płynności krwi.
- Dzień przed wizytą unikaj intensywnej aktywności fizycznej.
Wykonujemy ponad 5000 rodzajów badań krwi
M.in. w następujących zakresach:
- diagnostyka infekcyjna
- mikrobiologia
- analityka ogólna
- biochemia, hormony
- diagnostyka alergologiczna
- hematologia
- koagulogram
- badania genetyczne
- markery nowotworowe
Wykonamy dla Państwa każdy rodzaj badania, którego wynik może być pomocny w diagnozie, ale i wykluczy występowanie chorób. Prosimy o kontakt z nami, wówczas przedstawimy koszt wykonania dowolnego badania. Natomiast zachęcamy do skorzystania z kompleksowej oferty badań ujętych w pakietach przygotowanych przez naszych lekarzy specjalistów i wycenionych poniżej.
Badania laboratoryjne - Pakiety
Podejdź do badań kompleksowo – SKORZYSTAJ z PAKIETÓW i porady naszych lekarzy specjalistów.
PAKIET OGÓLNY STAN ZDROWIA - Cena: 337 zł
W codziennym pędzie i natłoku obowiązków bardzo łatwo zapominamy o regularnym kontrolowaniu stanu swojego zdrowia. Podstawowe badania krwi i moczu każdy z nas powinien wykonywać przynajmniej raz do roku, nie czekając na skierowanie od lekarza.
W odpowiedzi na potrzeby odwiedzających nas pacjentów przygotowaliśmy pakiet badań laboratoryjnych OGÓLNY STAN ZDROWIA, który pozwala na ogólną ocenę naszej aktualnej kondycji zdrowotnej, a także na wykrycie różnych chorób we wczesnym stadium rozwoju i szybkie podjęcie leczenia.
Pamiętajmy, że wiele schorzeń w początkowych fazach nie daje żadnych objawów!
PAKIET OGÓLNY STAN ZDROWIA zawiera:
- Badanie ogólne moczu - daje wiele ważnych informacji o funkcjonowaniu układu moczowego
- OB - jest wskaźnikiem procesów zapalnych, reumatycznych i nowotworowych
- Morfologia - odzwierciedla nasz stan zdrowia, pomaga wykryć wiele nieprawidłowości
- Glukoza - badanie wykonywane profilaktycznie w kierunku cukrzycy
- Profil lipidowy - pozwala uniknąć np. miażdżycy, zawału serca, czy udaru mózgu
- ALT - pozwala na dokładną ocenę stanu wątroby
- Mocznik - pomaga w wykryciu chorób nerek i schorzeń metabolicznych
- Kreatynina - wykonywane w celu oceny sprawności kłębuszków nerkowych
- TSH - badanie służy wykrywaniu chorób tarczycy
- AST - podstawowy parametr mówiący o stanie zdrowia, należy do grupy prób wątrobowych
- Żelazo - badanie pozwala na rozpoznanie niedokrwistości
- Ferrytyna - badanie poziomu ferrytyny pomaga ocenić zapasy żelaza w organizmie i jest kluczowe w diagnostyce anemii oraz stanów związanych z niedoborem lub nadmiarem żelaza
- Witamina D3 - pomiar stężenia witaminy D3 pozwala ocenić stan metabolizmu wapnia i fosforu w organizmie, co jest istotne dla zdrowia kości i układu odpornościowego
- CRP (C-reactive protein) - badanie poziomu białka C-reaktywnego (CRP) służy do wykrywania stanów zapalnych w organizmie i jest pomocne w monitorowaniu przebiegu chorób zapalnych oraz infekcji
- GGTP (Gamma-glutamylotransferaza) - ocena poziomu GGTP jest używana do diagnozowania chorób wątroby oraz dróg żółciowych, a także w monitorowaniu uszkodzeń wątroby spowodowanych alkoholem lub lekami
PAKIET ZDROWE SERCE - Cena: 159 zł
Serce człowieka to niezwykły i bardzo ważny narząd. Swoją pracę wykonuje nieustannie, w ciągu jednego dnia kurcząc się około 100 000 razy! W ciągu całego naszego życia liczba skurczów potrafi przekroczyć nawet 2,5 miliarda razy, przepompowując około 173 miliony litrów krwi.
W trosce o naszych pacjentów przygotowaliśmy pakiet badań krwi ZDROWE SERCE. Jest to prosty, szybki i tani sposób, by sprawdzić jego stan.
PAKIET ZDROWE SERCE zawiera:
- Fibrynogen - bierze udział w końcowym procesie krzepnięcia krwi
- D-dimery ilościowo - powstają podczas rozkładu zakrzepów w organizmie
- Na (sód) - pierwiastek, który umożliwia sprawną pracę serca
- K (potas) - wspomaga generowanie impulsów elektrycznych w komórkach mięśni serca
- Profil lipidowy - badanie pomaga wykryć zagrożenie miażdżycą i chorobą wieńcową
- CK - kinaza kreatynowa - enzym, w dużej ilości występujący w mięśniu sercowym, odpowiada za przemiany energetyczne
PAKIET ZDROWE KOŚCI - Cena: 230 zł
Wspierając naszych pacjentów w utrzymaniu właściwej sprawności fizycznej, wraz z zespołem specjalistów OrtoGo Centrum Regeneracji Stawów, przygotowaliśmy pakiet badań laboratoryjnych ZDROWE KOŚCI. Zestaw badań wchodzących w skład tego pakietu pozwala na ocenę aktualnego stanu kości i ich metabolizmu, a także gospodarki wapniowo-fosforanowej.
Najczęściej występującym schorzeniem kości jest osteoporoza. Jest to choroba objawiająca się zmniejszoną wytrzymałością kości, co skutkuje dużą podatnością na uszkodzenia i złamania.
Pakiet ZDROWE KOŚCI przygotowany został głównie z myślą o osobach szczególnie narażonych na choroby narządu ruchu. Skierowany jest do osób aktywnie uprawiających sport, seniorów, kobiet po menopauzie i osób z zaburzeniami hormonalnymi. Na stan naszych kości wpływa również wiele innych czynników, takich jak: niedobory witaminy D, zła dieta czy używki, więc warto skorzystać z oferty pakietowej i wykonać badania profilaktycznie.
PAKIET ZDROWE KOŚCI zawiera:
- Morfologia - odzwierciedla nasz stan zdrowia, pomaga wykryć wiele nieprawidłowości
- OB - jest wskaźnikiem procesów zapalnych, reumatycznych i nowotworowych
- Kreatynina - wykonywane w celu oceny sprawności kłębuszków nerkowych
- Fosfor - odpowiedzialny za zdrowe, mocne kości oraz zęby
- Wapń - 99% wapnia w organizmie znajduje się w naszych kościach!
- Witamina D - odpowiednia podaż witaminy D potrzebna jest do procesu mineralizacji kości
- ALP - niski poziom tego enzymu może doprowadzić do deformacji kości
- Parathormon - hormon odpowiedzialny za utrzymanie gospodarki wapniowo-fosforanowej
- TSH - nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy często jest powodem schorzeń kości i stawów
PAKIET DLA SPORTOWCÓW - Cena: 247 zł
Opracowany przez zespół naszych specjalistów zestaw badań PAKIET DLA SPORTOWCÓW to idealny sposób, by pomóc osobom regularnie trenującym na zachowanie idealnej równowagi biologicznej organizmu. Pakiet ten to także doskonały prezent dla naszych bliskich uprawiających różne dyscypliny sportu.
Znacznie wzmożona aktywność fizyczna u sportowców wymaga od nich niezwykłej dbałości o zachowanie doskonałej sprawności organizmu. Proponowany przez nas zestaw badań pozwoli na odpowiednie rozplanowanie planu treningowego, a także zapobieganie dolegliwościom takim jak: przetrenowanie, skrajne odwodnienie organizmu, czy inne choroby zawodowe występujące u sportowców.
PAKIET DLA SPORTOWCÓW zawiera:
- Morfologia - jakość i ilość erytrocytów u sportowca jest wyznacznikiem możliwości tlenowych
- OB - podwyższony poziom informuje o stanach zapalnych w organizmie
- Badanie ogólne moczu - badanie w kierunku chorób układu moczowego i nerek oraz nieprawidłowości przemian metabolicznych
- Profil lipidowy - pozwala zbadać zagrożenie wystąpienia schorzeń związanych z sercem
- Glukoza - u sportowców odpowiedzialna za powstawanie energii potrzebnej do skurczów mięśni
- Kreatynina - pomaga w wykryciu chorób nerek
- Magnez - odpowiedni poziom magnezu niweluje występowanie skurczów, drżenia mięśni, nadmiernego poddenerwowania i napięcia psychofizycznego
- Potas - niedobór potasu może powodować zmęczenie, znużenie, osłabienie i drżenie mięśni
- Wapń - pierwiastek uczestniczący w procesie mineralizacji kości, która ma decydujący wpływ na ich gęstość oraz stopień twardości
- Kwas moczowy - wysiłek fizyczny zwiększa poziom kwasu moczowego, co może powodować dolegliwości bólowe
- Albumina - aktywność fizyczna ma duży wpływ na wzrost albuminy, co może oznaczać odwodnienie organizmu
- Białko całkowite - może sugerować przewlekłe stany zapalne, RZS i silne odwodnienie
- Kortyzol - jego poziom ma ogromne znaczenie przy budowaniu masy mięśniowej
- Testosteron - znacznie poprawia adaptację mięśni do wysiłku i pomaga w ich szybkiej regeneracji
PAKIET REUMATYCZNY - Cena: 135 zł
Choroby reumatyczne nie są przypadłościami dotykającymi tylko osoby starsze. To grupa ok. 200 schorzeń występujących wśród ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci i rasy.
Reumatyzm jest obecnie jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że w samej Polsce zmaga się z nim co czwarta osoba, co daje wynik 10 milionów Polaków!
Przygotowany we współpracy z naszymi specjalistami PAKIET REUMATYCZNY pozwoli na rozpoznanie występujących stanów zapalnych, sprawną diagnozę chorób reumatycznych, ocenę przyczyn dolegliwości bólowych, podjęcie stosownego leczenia oraz monitorowanie stanu zdrowia w walce z chorobą.
PAKIET REUMATYCZNY zawiera:
- Morfologia - odzwierciedla nasz stan zdrowia, jest podstawą w rozpoznaniu wielu chorób
- CRP - białko ostrej fazy, pomaga w diagnozie stanów zapalnych
- RF - czynnik reumatoidalny, wykonywane np. w diagnostyce reumatoidalnego zapalenia stawów
- OB - jest wskaźnikiem procesów zapalnych, reumatycznych i nowotworowych
- Kwas moczowy - wykorzystywany w diagnostyce zaburzeń funkcji nerek i monitorowaniu chorób rozrostowych
- Kreatynina - wykonywane w celu oceny sprawności kłębuszków nerkowych
- Proteinogram - pomocny przy diagnozowaniu chorób wątroby, zespołu nerczycowego, stanów zapalnych i nowotworów
- ALT - pozwala na dokładną ocenę stanu wątroby
PAKIET ZDROWA TARCZYCA (podstawowy) - Cena: 118 zł
Zestaw podstawowych badań służących diagnostyce chorób tarczycy. Badania zawarte w pakiecie ZDROWA TARCZYCA pomagają w diagnostyce chorób tarczycy, pozwalając na określenie ewentualnych nieprawidłowości występujących w pracy tarczycy.
PAKIET ZDROWA TARCZYCA (podstawowy) zawiera:
- TSH - Badanie służy do przeprowadzenia diagnostyki zaburzeń tarczycy. Oznaczenie stężenia TSH to najczulsze badanie, które wykrywa nieprawidłowości w pracy tarczycy.
- FT4 - Badanie pomaga w kompleksowym sprawdzeniu pracy tarczycy. Badanie FT4 polega na ocenie stężenia wolnej frakcji tyroksyny.
- anty-TPO - Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej. Przeznaczenie badania to diagnostyka chorób autoimmunologicznych tarczycy.
PAKIET ZDROWA TARCZYCA (rozszerzony) - Cena: 252 zł
Zestaw sześciu badań służących diagnostyce chorób tarczycy. Badania zawarte w rozszerzonym pakiecie ZDROWA TARCZYCA pomagają w diagnostyce chorób tarczycy, pozwalają na określenie ewentualnych nieprawidłowości występujących w pracy tarczycy i pomagają w wykryciu patologii.
Ponadto pakiet został rozszerzony o badania, które pomagają w wykazaniu autoimmunologicznego podłoża chorób tarczycy.
PAKIET ZDROWA TARCZYCA (rozszerzony) zawiera:
- TSH - Badanie służy do przeprowadzenia diagnostyki zaburzeń tarczycy. Oznaczenie stężenia TSH to najczulsze badanie, które wykrywa nieprawidłowości w pracy tarczycy.
- FT3 - Jest to oznaczenie stężenia wolnej frakcji trijodotyroniny - FT3. Przy niedoczynności tarczycy odnotowujemy spadek stężenia FT3, a przy nadczynności jego wzrost.
- FT4 - Badanie pomaga w kompleksowym sprawdzeniu pracy tarczycy. Badanie FT4 polega na ocenie stężenia wolnej frakcji tyroksyny.
- anty-TPO - Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej. Przeznaczenie badania to diagnostyka chorób autoimmunologicznych tarczycy.
- anty-TG - Przeciwciała przeciwtarczycowe, produkowane w gruczole tarczycowym. Badanie szczególnie przydatne w diagnostyce chorób autoimmunologicznych, leczeniu i obserwacji raka tarczycy oraz diagnostyce wola na szyi.
- P/ciała p. receptorom TSH (TRAb) - Badanie pomaga w diagnozie obecności przeciwciał przeciwko receptorom hormonu tyreotropowego.
PAKIET CIĄŻOWY - Cena: 450 zł
- Grupa krwi - potwierdzona
- Morfologia krwi obwodowej
- Mocz - analiza ogólna
- Glukoza
- TSH III Generacja
- HBs antygen
- P-ciała anty-HCV
- P-ciała anty HIV ½
- Toxoplazma IgG / IgM
- Różyczka IgG
- CMV IgG
- CMV IgM
- WR
Najpopularniejsze badania laboratoryjne
W OpenMed Centrum Medyczne, kierując się zawsze chęcią poprawy komfortu życia i zdrowiem, zajmujemy się promocją zdrowia i zachęcamy naszych pacjentów do regularnych badań. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najczęściej wybieranych przez odwiedzających nas pacjentów badań. Realizację wszystkich badań umożliwia Punkt Pobrań Krwi dostępny w każdej naszej przychodni.
Morfologia
Morfologia jest jednym z najbardziej podstawowych badań krwi zlecanych pacjentom w celach diagnostycznych. Aby sprawdzić stan naszego zdrowia, niezależnie od wieku, każdy z nas powinien wykonać ją przynajmniej raz w roku. Morfologia krwi polega na ocenie ilościowej i jakościowej poszczególnych składników krwi odpowiadających za funkcjonowanie całego organizmu. Na podstawie oceny poszczególnych elementów naszej krwi można szybko zdiagnozować wiele schorzeń, np: choroby krwi, anemię i stany zapalne.
Odczyn Biernackiego
Odczyn biernackiego (w skrócie OB) to badanie, w którym wykonywany jest pomiar opadanie krwinek czerwonych w osoczu. Jeśli w Twoim organizmie występuje stan zapalny - podnosi się poziom białka. Białko powoduje, że krwinki czerwone mają większą skłonność do nakładanie się na siebie, w efekcie czego szybciej opadają. Podwyższony poziom OB może świadczyć między innymi o zakażeniu bakteryjnym, chorobie zapalnej (np. reumatoidalne zapalenie stawów), ciężkiej anemii, która spowodowana jest niedoborem żelaza i witaminy B12, przewlekłym zapaleniu nerek, czy nowotworze. Obniżony poziom OB może oznaczać anemię sierpowatokrwinkową, niektóre alergie, żółtaczkę, a nawet przewlekłą niewydolność krążenia.
Stężenie glukozy we krwi
Badanie stężenia glukozy we krwi należy do grupy badań profilaktycznych szczególnie u osób, u których ryzyko zachorowanie na cukrzycę jest zwiększone, na przykład u osób otyłych lub pochodzących z rodzin, w których występowały zachorowania na cukrzycę. Wskazaniem do badania są też objawy takie jak: ciągłe zmęczenie, osłabienie, przewlekłe infekcje, ogólne złe samopoczucie, silne uczucie głodu, stale towarzyszący niepokój i przyspieszenie rytmu serca. Badanie wykonuje się również w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów (cukrzyca, hipoglikemia u noworodków, hipoglikemia idiopatyczna), ale też w monitorowaniu leczenie cukrzycy.
Lipidogram
Wśród podstawowych badań warto również pamiętać o cholesterolu. Jego podwyższone stężenia wskazuje na ryzyko choroby niedokrwiennej serca i miażdżycy. z kolei niskie wartości pojawiają się między innymi przy w przypadku niewydolności wątroby czy nadczynności tarczycy.
Badanie ogólne moczu
Badanie ogólne moczu to jedno z najbardziej podstawowych, a przy tym jedno z najważniejszych badań, które mogą powiedzieć wiele o Twoim stanie zdrowia. Wskazaniem do badania są przede wszystkim schorzenia nerek, dróg moczowych, choroby układowe, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca.
Hormon tyreotropowy (TSH)
Oznaczanie poziomu TSH to niezwykle ważny element diagnostyki, wykonywany w celu oceny stanu metabolicznego tarczycy. Hormon tyreotropowy jest produkowany przez przysadkę mózgową (gruczoł dokrewny), a zmiany jego stężenia są powiązane ze zmianami poziomu hormonów wydzielanych przez tarczycę. Wskazaniami do wykonania pomiaru poziomu TSH to podejrzenie zaburzeń pracy tarczycy, nagłe zmniejszenie masy ciała (mimo standardowego rytmu odżywiania), zaburzenia rytmu serca, występowanie zaparć, zwiększenie masy ciała, zmiany skórne, pogorszenie kondycji paznokci i włosów, diagnostyka niepłodności u kobiet. Ze względu na zmienność dobową wydzielania TSH wykonywanie oznaczania poziomu hormonu tyreotropowego powinno odbywać się w godzinach porannych.
CRP (C Reactive Protein, białko ostrej fazy)
CRP jest jednym z białek ostrej fazy, to znaczy, że jego podwyższony poziom we krwi może oznaczać rozwijający się w organizmie stan zapalny. Na stężenie CRP wpływ mają różne czynnik, takie jak: wiek, płeć, aktualna pora roku, czy codzienna aktywność fizyczna. Niewątpliwą zaletą tego badania jest stosunek szybkości jego wykonania i jego niskiej ceny do bardzo dużej czułości w wykrywaniu stanów zapalnych, dlatego też często jest ono stosowane w praktyce szpitalnej. Znacznie odbiegający od normy, podwyższony poziom CRP, może oznaczać zawał serca, ciężkie zakażenie bakteryjne lub chorobę nowotworową. Delikatnie podwyższone białko ostrej fazy może być oznaką łagodne stanu zapalnego, choroby wirusowej, ale może też towarzyszyć przy przeziębieniach czy chorobach stomatologicznych. Podwyższony poziom CRP zawsze wymaga konsultacji z lekarzem i diagnozy.
Jonogram (pomiar poziom elektrolitów)
Elektrolity są jonami powszechnie występującymi w ludzkim organizmie. Jonogram jest badaniem, w którym wykonuje się pomiar poziomu elektrolitów, aby ocenić stan gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Badanie to jest powszechnie wykorzystywane przy leczeniu schorzeń, takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby nerek i wątroby. W jonogramie ocenia się poziom następujących elektrolitów: sód, potas, chlorki, wapń, magnez i fosforany. Jonogram jest badaniem, które warto wykonać, gdy zauważymy u siebie: często występujące nieprawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia rytmu serca, obrzęki kończyn dolnych, omdlenia i zawroty głowy, wzmożona drażliwość i pobudliwość nerwowa.
W celu umożliwienia Państwu wykonania wszelkich niezbędnych badań w każdej naszej placówce dostępny jest Punkt Pobrań Krwi. Punkty Pobrań znajdą Państwo w następujących lokalizacjach: Warszawa Wola, Warszawa Praga, Płock.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami - 22 100 45 20 lub 24 337 62 66.
Poznaj pełną ofertę badań w naszym cenniku: PEŁNA OFERTA - CENNIK Punkt Pobrań Warszawa/Płock: PUNKT POBRAŃ