Leczenie kontuzji w OrtoGo Centrum Medyczne - Warszawa i Płock
Leczenie kontuzji

Leczenie kontuzji

Kontuzja to uraz, który najczęściej kojarzy się ze sportem. Jednak mogą one wystąpić również na skutek przeciążenia podczas pracy, mogą też być wynikiem nawarstwiania się mikrourazem w związku z wykonywaniem powtarzalnych ruchów, a często przytrafiają się Pacjentom choćby przy wykonywaniu codziennych czynności domowych - spowodowane na przykład nagłym ruchem.

Kontuzje możemy podzielić na dwa rodzaje: kontuzje przewlekłe lub ostre. Kontuzje przewlekłe charakteryzują się nawarstwianiem mikrourazów. Powtarzające się przeciążenia doprowadzają do stanu, w którym nasz organizm nie nadąża już goić. W miejscu urazu pojawia się przewlekły stan zapalny, który objawia się stopniowo. Początkowo może to być ból przy wykonywaniu konkretnych czynności, który stopniowo narasta, aż w końcu towarzyszy Pacjentowi na stałe. Stan zapalny może też objawiać się tkliwością w miejscu urazu, a w końcowym efekcie doprowadzić do utrudnień w sprawnym poruszaniu i codziennym funkcjonowaniu.

Kontuzje ostre to takie, który występują u Pacjenta nagle. Może to być na przykład naderwanie mięśnia, czy skręcenie stawu. Przy tego typu kontuzjach ból jest ostry i pojawia się nagle.

Pamiętaj, by z kontuzją niezwłocznie udać się do specjalisty. Lekarz zaleci dalsze postępowanie, a także dobierze odpowiednie leczenie i formę rehabilitacji. Nieleczone i niezdiagnozowane kontuzje często mają tendencję do odnawiania się w przyszłości i mogą prowadzić do powstania zmian zwyrodnieniowych.

Masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!

+22 100 45 20

Logo OrtoGo
OrtoGo Centrum Medyczne
Kalendarz ikona
Umów wizytę
Telefon ikona
22 100 45 20

Cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niej oznacza ich akceptację.