Łokieć tenisisty Warszawa Płock - leczenie i rehabilitacja - OrtoGo Centrum Medyczne
Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli potocznie łokieć tenisisty, to przypadłość, która mimo swojej nazwy dotyka nie tylko sportowców. W przeciwieństwie do łokcia golfisty, gdzie ból odczuwany jest po wewnętrznej stronie stawu łokciowego, w przypadku łokcia tenisisty ból odczuwany jest na zewnątrz. Łokieć tenisisty to inaczej również entezopatia mięśni prostowników nadgarstka.

Łokieć tenisisty - przyczyny

Co wywołuje łokieć tenisisty? Do przyczyn możemy zaliczyć obciążenia, często spowodowane dużą powtarzalnością naszych ruchów, co grozi nagromadzeniem wielu mikrourazów. Ból występujący przy łokciu tenisisty pojawia się przez aktywny stan zapalny. Łokieć tenisisty może pojawić się przy czynnościach takich jak: prace naprawcze (np. monterzy czy murarze), prace biurowe i praca zdalna (programiści, informatycy, pracownicy biurowi i administracyjni), a także przy przeciążeniach lub podczas niewłaściwego wykonywania ćwiczeń w sporcie. Czynności te powodują powstawanie różnego rodzaju mikrourazów ścięgien i włókien kolagenowych ścięgna.

Łokieć tenisisty - objawy

Najbardziej charakterystycznym objawem jest ból po zewnętrznej stronie łokcia. Dolegliwości bólowe mogą się pojawiać przy czynnościach takich jak: podnoszenie, zaciskanie, czy chwytanie. Przy zaawansowanej formie łokcia tenisisty ból może towarzyszyć Pacjentowi nawet w stanie spoczynku. Objawy często utrudniają Pacjentom codzienne funkcjonowanie, a u specjalisty okazuje się, że bólowi towarzyszy silna tkliwość tkanek w badaniu palpacyjnym. Jeśli widzisz u siebie powyższe objawy - umów się na wizytę u specjalisty.

Łokieć tenisisty - diagnoza i leczenie

Przyczyn dolegliwości bólowych w okolicy łokcia może być wiele. Niewątpliwie diagnozę powinien postawić specjalista ortopedii. Po wywiadzie i badaniu palpacyjnym lekarz może poprosić o wykonaniu dalszych badań diagnostycznych (np. badania USG, rezonans magnetyczny) lub też skierować Pacjenta do fizjoterapeuty. Ortopeda dobierze odpowiednie leczenie łokcia tenisisty i powie jak prawidłowo zadbać o łokieć, tak aby jak najmniej obciążać go w codziennym funkcjonowaniu. Często wykorzystywaną w leczeniu techniką jest ostrzykiwanie chorobowo zmienionego miejsca osoczem bogatopłytkowym. Terapia PRP pozwala na zregenerowanie uszkodzonych tkanek i przyspiesza procesy gojenia w stanach zapalnych.

W OrtoGo Centrum Medyczne leczenie łokcia tenisisty wykonujemy w trzech lokalizacjach: Warszawa Praga Południe, Warszawa Wola i Płock.

Logo OrtoGo
OrtoGo Centrum Medyczne
Kalendarz ikona
Umów wizytę
Telefon ikona
22 100 45 20

Cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niej oznacza ich akceptację.