Zapalenia więzadeł w OrtoGo Centrum Medyczne - Warszawa i Płock
Zapalenia więzadeł

Zapalenie więzadeł

Zadaniem więzadeł jest wzmacnianie ruchomych połączeń między kośćmi. Są to wytrzymałe pasma tkanki łącznej, czyli jednej z podstawowych tkanek zwierzęcych. Ich podstawowymi funkcjami są: podtrzymywanie szkieletu, wzmocnienie stawów i podtrzymywanie narządów wewnętrznych. Bardzo podobną w budowie strukturą są ścięgna. Podstawowa różnica między tymi elementami to rodzaj łączenia do którego służą: więzadła łączą ze sobą kości, natomiast ścięgna stanowią przedłużenie mięśnia, przytwierdzające go do danej kości.

Objawy zapalenia więzadeł

Zapalenie więzadeł charakteryzuje się zazwyczaj:

  • objawami bólowymi,
  • obrzękiem w miejscu zapalenia,
  • występowaniem ciepłoty ciała w obszarze urazu,
  • sztywnością stawu i problemami z jego ruchomością.

Przyczyny zapalenia więzadeł

Zapalenie więzadeł może być spowodowane urazem. Stan zapalny może pojawić się nie tylko na skutek urazu samego więzadła, ale również stawu, czy mięśnia znajdującego się w okolicy danego więzadła.

Leczenie

W leczeniu urazów więzadeł bardzo istotną rolę pełni indywidualnie dobrana rehabilitacja. Pomoże ona nie tylko w łagodzeniu dolegliwości bólowych, ale także w procesie przywracania Pacjentowi pełnej sprawności. Popularną metodą fizjoterapeutyczną jest na przykład kinesiotaping, czyli plastrowanie polegające na naklejaniu specjalnej, elastycznej taśmy na powierzchnię ciała.

Potrzebujesz fizjoterapeuty?

Zapraszamy do OrtoGo Centrum Medyczne! Oferujemy rehabilitację przeprowadzoną w oparciu o zaakceptowany przez lekarza protokół postępowania fizjoterapeutycznego.

+22 100 45 20

Logo OrtoGo
OrtoGo Centrum Medyczne
Kalendarz ikona
Umów wizytę
Telefon ikona
22 100 45 20

Cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie z niej oznacza ich akceptację.