Rehabilitacja Warszawa i Płock | OrtoGo Centrum Medyczne
Specjalizacje

Rehabilitacja Warszawa i Płock

Rehabilitacja to dziedzina medycyny, której celem jest poprawa oraz przywracanie funkcjonalnej zdolności i jakości życia osobom niepełnosprawnym fizycznie, upośledzonym, z urazami narządu ruchu czy też z chorobami układu nerwowego. Oparta jest na kompleksowym, indywidualnym i profesjonalnym działaniu. Stosowane przez nas zabiegi i metody terapeutyczne są szybką i skuteczną formą leczenia często występujących schorzeń, tj. choroba zwyrodnieniowa stawów, przeciążenia i kontuzje potreningowe narządu ruchu, stany pourazowe kończyn, stany pourazowe więzadeł, choroby nerwów obwodowych, obrzęki limfatyczne.

Rehabilitacja narządu ruchu, a w tym m.in. rehabilitacja kolana, barku, stopy czy też rehabilitacja prowadzona u kobiet w ciąży i po porodzie, to jedna z naszych specjalności. Indywidualna praca z pacjentem oraz wsparcie ze strony doświadczonych lekarzy umożliwia Nam osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Rehabilitacja - jak się do niej przygotować?

  • zabierz ze sobą wygodny strój sportowy oraz ręcznik
  • zaleca się, aby na 2 godziny przed rehabilitacją nie spożywać posiłków

Rehabilitacja - nasza usługi:

  • rehabilitacje przed i po operacjach ortopedycznych
  • rehabilitacje w zespołach bólowych kręgosłupa
  • rehabilitacje po urazach sportowych
  • rehabilitacja pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, min. stawu kolanowego, biodrowego, barku
  • fizjoterapię kobiet w ciąży i po porodzie
  • masaż leczniczy i sportowy
  • drenaż limfatyczny
  • konsultację z mgr fizjoterapii
  • trening medyczny
  • diagnostykę pacjenta i programowanie planu terapeutycznego
  • kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)
  • fizykoterapię
  • masaż manualny
  • ćwiczenia indywidualne z Pacjentem

GALWANIZACJA

Galwanizacja to jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych, który odbywa się przy pomocy wykorzystania prądu stałego. Zabieg możemy spotkać również pod nazwą elektroterapia. W praktyce zabieg galwanizacji odbywa się poprzez umiejscowienie dwóch elektrod między którymi przepływa prąd stały o małej częstotliwości w miejscu, które wymaga rehabilitacji.

Wskazaniami do wykonania zabiegu są: zapalenia nerwów, splotów, czy mięśni korzeniowych, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, bóle powysiłkowe, rwa kulszowa, rwa barkowa, nerwobóle, porażenia nerwu twarzowego , krwiaki i obrzęki.

Przeciwwskazania do zabiegu to: choroby tarczycy, infekcje, stany zapalne skóry, nowotwory, zaburzenia czucia, zapalenia żył i zatory, ciąża, metalowe elementy i urządzenia elektroniczne, czynna gruźlica, owrzodzenia skóry, wypryski, zaburzenia świadomości.

PRĄDY DIADYNAMICZNE

Prądy diadynamiczne (DD) to wykorzystywane w fizjoterapii prądy o niskiej częstotliwości, które możemy spotkać także pod nazwą prądy Bernarda. Terapia polega na używaniu sześciu prądów (MF, DF, RS, CP, LP, MM), które w zależności od rodzaju mają różne działania - pobudzające, znieczulające, elektrostymulacyjne, obniżające napięcie mięśniowe, przeciwbólowe. Stosowane w odpowiedniej kombinacji doskonale sprawdzają się przy: eliminacji stanów zapalnych w organizmie, poprawie krążenia, zmniejszaniu napięcia mięśniowego i dolegliwości bólowych, stymulacji mięśni i walce z zesztywnieniem stawów i odmrożeniami.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), zaburzenia czucia, nowotwory, zaburzenia świadomości, zatory, czynne infekcje, miażdżyca, stany zapalne skóry, ciąża.

PRĄDY INTERFERENCYJNE

Prądy interferencyjne, znane również pod nazwą prądy Nemeca, są prądami o średniej częstotliwości, które mają za zadanie stymulowanie różnych procesów w organizmie. Rehabilitacja z wykorzystaniem prądów interferencyjnych działa przeciwbólowo, odżywia i stymuluje tkanki, zmniejsza napięcie układu nerwowego, stymuluje układ krążenia i pobudza mięśnie do pracy.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: stany zapalne w miejscu, które wymaga zabiegu, metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), infekcje i stany gorączkowe, ciąża, nowotwory, zatory i żylaki, zaburzenia świadomości, zaburzenia czucia, choroba Parkinsona, miażdżyca, stwardnienie rozsiane.

PRĄDY TENS

Nazwa prądy TENS pochodzi od angielskiego Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation, co możemy przetłumaczyć jako przezskórną elektryczną stymulację nerwów. Są to zabiegi z wykorzystaniem prądów impulsowych o niskiej częstotliwości stymulujących wzrost stężenia endorfin i znajdują zastosowanie w wielu stanach bólowych. Wskazania do zabiegu: rehabilitacja RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), choroba zwyrodnieniowa stawów, bóle pourazowe i pooperacyjne, migreny, bóle miesiączkowe, bóle poamputacyjne, bóle zębów, bóle naczyniowe, nerwobóle, artretyzm.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: padaczka, odmrożenia, nowotwór, choroby serca, choroby układu krążenia, epilepsja, ciąża, zaburzenia świadomości, stany zapalne skóry, metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca).

PRĄDY TRABERTA

Prądy Traberta to forma elektroterapii nazywana również UR (Ultra Reiz). Polega na wykorzystaniu prądów impulsowych o małej częstotliwości, które charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazaniami do wykonania zabiegu są: nerwobóle, stany pourazowe, RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, bóle mięśniowe, zaparcia, sztywność stawów, zaburzenia krążenia obwodowego.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: stany zapalne, nowotwory, zaburzenia czucia, cukrzyca, gorączka, znamiona w miejscu zabiegu, ciąża, menstruacja, choroby serca, metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca).

PRĄDY KOTZA

Prądy Kotza (znane również pod nazwą rosyjska stymulacja) to prądy o średniej częstotliwości. Dzięki elektroterapii z wykorzystaniem prądów Kotza możliwa jest stymulacja i wywołanie skurczów w głębiej położonych partiach mięśni. Terapia doskonale sprawdza się przy: porażeniach obwodowych mniejszego stopnia, wzroście siły mięśni i zmniejszaniu napięcia mięśniowego, niwelowaniu dolegliwości bólowych, leczenie płaskostopia i skoliozy, zwiększaniu ruchomości stawów, wspomaganiu przyrostu masy mięśniowej i regeneracji mięśni.

Przeciwwskazania: metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), ciąża, ostre zapalenia w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi, nowotwory, gorączka, stany zapalne skóry, miażdżyca, stany zapalne żył.

ELEKTROSTYMULACJA

Elektrostymulacja jest jednym z zabiegów z zakresu elektroterapii i polega na pobudzeniu mięśni i nerwów za pomocą elektrod umieszczonych na ciele Pacjenta. Zabieg odbywa się z użyciem prądu o niskiej częstotliwości i najlepiej sprawdza się wykonywany w serii około 10 zabiegów, przeprowadzonych w odstępach wyznaczonych przez fizjoterapeutę. Elektrostymulacja najczęściej wykorzystywana jest do regeneracji uszkodzonych mięśni, a także przy niedowładach i porażeniach.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), ciąża, menstruacja, nowotwory, stany zapalne, gorączka, zaburzenia świadomości u Pacjenta.

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki, czyli fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości, to zabieg, który doskonale sprawdza się w: łagodzeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu, rozluźnianiu mięśni, gojeniu ran i blizn, a także zwiększa przepuszczalność błon komórkowych i wspomaga leczenie, przy schorzeniach takich jak: zespół Sudecka, zapalenie kaletki maziowej, zapalenia ścięgien, w choroba reumatycznych, w chorobach zwyrodnieniowych i w stanach pourazowych.

Przeciwwskazania: ciąża, czynna gruźlica, zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia, neuropatie, wypadanie krążka międzykręgowego, zakrzepica żylna, metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), nowotwory.

JONOFOREZA (Pacjent przychodzi ze swoim lekiem)

Jonoforeza jest zabiegiem, który polega na wprowadzeniu do organizmu jonów działających leczniczo za pomocą prądu stałego. To zabieg o doskonałej skuteczności, ponieważ substancje lecznicze są aplikowane bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce. Wskazaniami do wykonania zabiegu są: zaburzenia krążenia, dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów, przykurcze mięśni, bóle mięśni, nerwobóle, zapalenia, blizny, zwiotczenie mięśni lub skóry, zwyrodnienia.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: metalowe elementy, implanty, urządzenia elektroniczne (np. rozrusznik serca), gorączka, endoprotezy, ostre stany zapalne skóry, stany zapalne tkanek miękkich, nowotwory, zaburzenia czucia, ciąża, zakrzepica żylna, choroby bakteryjne i wirusowe, grzybica, ryzyko powstawania zatorów, otwarte rany.

REHABILITACJA WAD POSTAWY

Wady postawy możemy podzielić na dwa rodzaje: wady wrodzone i wady nabyte, czyli takie, których występowanie spowodowane jest czynnikami zewnętrznymi. Przed rozpoczęciem leczenia wad postawy zawsze wymagana jest dokładna diagnostyka i ocena występującej wady. Najczęściej występującymi u Pacjentów wadami postawy są: skolioza, lordoza, kifoza, plecy płaskie/okrągłe, a także klatka piersiowa kurza lub lejkowata. Terapia wad postawy ma za zadanie redukcję występujących dolegliwości bólowych, rozluźnienie przykurczy mięśniowych i ich wzmocnienie. Leczenie wad postawy to proces w którym fizjoterapeuta może zastosować różne techniki, między innymi: terapię manualną, ćwiczenia indywidualne, czy kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne.

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE Z PACJENTEM

W terapii indywidualnej ćwiczenia dobierane są konkretnie do aktualnych potrzeb Pacjenta, z uwzględnieniem jego stanu zdrowia, czy wieku. W ćwiczeniach wykorzystywane są różne techniki, które mają na celu naukę prawidłowych wzorców ruchowych, a także przywrócenie Pacjentowi pełnej sprawności, utraconej w wyniku procesów chorobowych lub różnego rodzaju urazów. Terapia indywidualna odbywa się przy użyciu wielu rodzajów technik fizjoterapeutycznych sprawdzających się między innymi w zespołach bólowych kręgosłupa, u kobiet ciężarnych, u sportowców, u osób z problemami neurologicznymi, czy u Pacjentów, którym została zlecona indywidualna rehabilitacja.

MASAŻ LECZNICZY

Masaż leczniczy to technika o działaniu przeciwbólowym i rozluźniającym. Stosowany jest w celu przyspieszenia regeneracji i doskonale sprawdza się w: zmniejszaniu napięcia mięśniowego, terapii punktów spustowych (trigger points - bolesne przy ucisku punkty nadwrażliwe), wchłanianiu krwiaków pourazowych, zapobieganiu bólom kręgosłupa, leczeniu rwy kulszowej i zmian zwyrodnieniowych, redukcji dolegliwości bólowych spowodowanych stresem, siedzącym trybem życia, czy przeciążeniami.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna polega na wykorzystaniu różnych technik w zależności od problemu z którym zmaga się Pacjent. Niezbędne jest wcześniejsze wykonanie dokładnej diagnostyki. Techniki wykorzystywane w terapii manualnej to: masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, masaż tkanek głębokich, manipulacje stawów, mobilizacje stawów, neuromobilizacje, stretching (rozciąganie grupy mięśni lub konkretnego mięśnia). Dla Pacjenta terapia odczuwalna jest jako uciskanie i pchnięcia w obrębie konkretnego obszaru. Wskazaniami do wykonania terapii manualnej są: dolegliwości bólowe, nerwobóle, zwyrodnienia, skrzywienie kręgosłupa, a także rehabilitacja wad postawy. Przeciwwskazania to: świeże urazy, zapalenia stawów, niewydolność krążenia mózgowego, nowotwory.

TERAPIA Z WYKORZYSTANIEM MASAŻERA PISTOLETOWEGO HYPERVOLT PLUS

Masażer Hypervolt Plus to sprzęt zaprojektowany z myślą o doświadczonych fizjoterapeutach. Zabieg z jego użyciem pozwala na wykonanie masażu o różnorodnej, dobranej przez specjalistę sile nacisku z wykorzystaniem 5 różnorodnych głowic, które zostały stworzone w celu dopasowania do konkretnych części ciała.

Zabieg z użyciem wibracyjnego masażera pistoletowego:

  • redukuje napięcie mięśniowe,
  • pobudza krążenie krwi i limfy,
  • zapewnia intensywną regenerację tkanek,
  • aktywuje układ nerwowy,
  • poprawia mobilność tkanek i zwiększa ich wydolność.

KINESIOTAPING

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, to technika fizjoterapeutyczna polegająca na oklejaniu poszczególnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami. Plastrowanie polega na uniesieniu skóry i zwiększeniu przestrzeni między skórą, a mięśniami, dzięki czemu zmniejsza napięcie mięśniowe i rozluźnia.

Kinesiotaping polecamy w szczególności: na wszelkie rodzaje bólu: kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa), ból pooperacyjny, nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie, czynne kontuzje i jako profilaktykę sportową, problemy z krążeniem. Z metody tapowania uszkodzonych obszarów bardzo często korzysta rehabilitacja pourazowa.

Zapraszamy do skorzystania z oferty zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu fizjo- i fizykoterapii w trzech lokalizacjach.

Rehabilitacja Warszawa i Płock.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami - 22 100 45 20 lub 24 337 62 66.

Koszt rehabilitacji oraz innych usług sprawdzisz w naszym cenniku.

Ostatnie wpisy na blogu

Zatorowość płucna – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania
26 grudnia 2024#Porady

Zatorowość płucna – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania

Meksyk – szczepienia obowiązkowe i zalecane przed wyjazdem
28 sierpnia 2024#Porady

Meksyk – szczepienia obowiązkowe i zalecane przed wyjazdem

Co raz więcej zachorowań na krztusiec – zaszczep się przeciwko krztuścowi!
26 sierpnia 2024#Zdrowie

Co raz więcej zachorowań na krztusiec – zaszczep się przeciwko krztuścowi!

Indie – jakie szczepienia należy wykonać przed podróżą?
25 sierpnia 2024#Porady

Indie – jakie szczepienia należy wykonać przed podróżą?

Strzałka ikona
Odwiedź blog

Potrzebujesz pomocy w doborze lekarza?

Nie wiesz, który specjalista będzie odpowiedni dla Ciebie?
Zostaw numer telefonu, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą.

Pliki cookies na ortogo.pl

Używamy plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony internetowej zgodnie z zasadami opisanymi w naszej Polityce prywatności.

Ustawienia preferencji plików cookies:

Niezbędne, funkcjonalne cookies
Zawsze włączone
Wydajnościowe cookies
Marketingowe cookies